W sobotę wieczorem nad Polską ukazała się tajemnicza łuna, świetlista kula, która nie ma żadnego uzasadnienia. Informacje o niej pojawiają się tylko w relacjach świadków, bo żadne służby nie dostały zgłoszeń o tym zdarzeniu.

Przez kilkadziesiąt sekund w sobotę po godzinie 20 nad Rybnikiem unosiła się tajemnicza łuna. Świadkowie mówią o świetlistej kuli, która pulsowała nad południową częścią miasta. Część mówi także o trzaskach, wybuchach i dźwięku łamanych drzew.

To wybuch czy awaria? Służby nic nie wiedzą

Służby ratownicze nie mają żadnych informacji o eksplozjach, pożarach lub awariach. Podkreślają, że w nocy nie było żadnych interwencji czy zgłoszeń.

– Nie dotarły do nas informacje o takim zdarzeniu, nie było zgłoszeń pod numer alarmowy 112 – podkreśla oficer dyżurny straży pożarnej w Rybniku.

ZOBACZ TAKŻE: Koszmarny pożar i eksplozje w fabryce. 47 osób nie żyje

– Policja także nie interweniowała – podkreśla Anna Karkoszka z biura prasowego rybnickiej komendy policji.

Mieszkańcy, widzący łunę nad miastem, zasugerowali, że mogła to być także awaria sieci energetycznej. Także ta informacja została zdementowana. Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauronu zaprzecza, by w obszarze miasta i jego okolic doszło do jakiejś awarii. Nie doszło do takiej ani w sieci energetycznej, ani w liniach wysokiego napięcia.

Tajemnicza łuna bez wyjaśnienia

Świadkowie potwierdzają, że świetlistą kulę widzieli od strony Chwałowic lub Zamysłowa. Zachowywała się jak typowa łuna spowodowana pożarem. Kula światła pulsowała, zaś ci, którzy byli w pobliżu, twierdzą, że słyszeli dźwięki pożaru i eksplozje.

Sytuacja jest niewyjaśniona i powoduje domysły, którym blisko do teorii spiskowych. Mieszkańcy nie mogą pojąć, co było powodem zdarzenia, a zaprzeczenia służb sprawiają, że ludzie są jeszcze bardziej podejrzliwi.

ZOBACZ TAKŻE: Szok! Złodziej zwłok planował w Polsce krwawy zamach

Zakłada się, że pożar mógł mieć miejsce na obszarze całkiem porzuconym, a przez to nawet nie został dostrzeżony. Inni podejrzewają, że pożar mógł mieć miejsce na terenie jakiejś tajnej bazy i przez to nie zostało to nigdzie zgłoszone.

https://www.youtube.com/watch?v=aDhH-Uxi9TU

https://www.youtube.com/watch?v=xuhXCAEnJA8

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!


10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

...

Zobacz również