Co tam się stało?! Policja WKROCZYŁA do kościoła i...

Co tam się stało?! Policja WKROCZYŁA do kościoła i... Źródło: źródło: youtube.com

Miało być pojednanie i wspólne nabożeństwo dla wyznawców różnych odłamów wiary w tego samego boga. Zamiast tego doszło do przepychanek, kłótni i w efekcie wezwania policji. Jednak nawet po wkroczeniu mundurowych nie było spokojnie.

Dantejskie sceny rozegrały się w katedrze świętych Michała i Guduli w Brukseli. To tam odbywały się we wtorek nabożeństwa mające uczcić 500. rocznicę reformacji. W świątyni spotkali się wyznawcy różnych odłamów chrześcijaństwa, ponieważ było to nabożeństwo ekumeniczne.

Młodzi, gniewni, wierni

Katedra świętych Michała i Guduli to jednak katolicki obiekt i młodym wiernym bardzo nie spodobał się fakt, że do tego budynku przyszli wyznawcy innych odłamów. Chwycili się więc pod ramiona i zaczęli odmawiać głośno różaniec. Natychmiast zwrócili tym na siebie uwagę innych zebranych w katedrze. Ci najpierw próbowali przekonywać ich, by przestali, a później zaczęły się przepychanki i groźby. W końcu na miejsce wezwano policję, którą poproszono o wyprowadzenie nieustępliwych katolików. Policjanci zabrali się więc do wyciągania ich z katedry. Młodzi mężczyźni jeden po drugim opuszczali świątynię, a całość nagrywano na kamerze. Kiedy wideo trafiło do sieci, wywołało skandal i powtórkę z religijnej batalii w internecie. źródło: wmeritum.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News