Panika u sąsiadów Polski. W stolicy kraju – jak podają miejscowe służby ratunkowe – pojawiło się zagrożenie zamachu bombowego w słynnym teatrze. Narażone na niebezpieczeństwo są także inne budynki.

Z Teatru Wielkiego w centrum Moskwy ewakuowanych zostało właśnie 3,5 tys. osób. Przedtem w sali koncertowej trwało przedstawienie z okazji setnej rocznicy Wielkiej Październikowej Rewolucji Socjalistycznej.

Dyrektor generalny Teatru Wielkiego Władimir Urin potwierdził korespondentowi TASS informacje o ewakuacji. Ludzie zostali ewakuowani z bardzo pojemnej  sali beethovenowskiej.

Usługi są sprawdzane, nie mogę już rozmawiać – pracuję w Ministerstwie Sytuacji Nadzwyczajnych – powiadomił TASS dyrektor generalny.

Objęty zagrożeniem bombowym jest również hotel Metropol oraz pobliski dom towarowy, z którego także ewakuowano ludzi. W tych budynkach ogłoszono ostrzeżenie o możliwej eksplozji. Obiekty są sprawdzane przez wywiadowców z psami tropiącymi.

Od 11 września Rosję trapi problem anonimowych telefonów informujących o podłożonych ładunkach wybuchowych. Od tego czasu z różnych miejsc ewakuowano już prawie 1,5 miliona ludzi.

Źródło: tass.ru

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]

Zobacz również