Niepokojące informacje docierają do nas z Brukseli. Właśnie ewakuowano nowy budynek Rady Europejskiej i Rady UE „Europa”. W chaosie informacyjnym pojawiają się doniesienia o osobach przewożonych do lokalnych szpitali.

Służby prasowe Unii Europejskiej poinformowały, że poszkodowane osoby to pracownicy kuchni. Zatruli się oni niezidentyfikowanym gazem.

 – Sprawa jest wyjaśniana. Po konsultacjach ze służbami belgijskimi podjęliśmy decyzję o ewakuacji budynku Europa do znajdującego się obok budynku Justus Lipsius. To środek zapobiegawczy, na podstawie opinii służb belgijskich, które obecnie przeszukają budynek i sprawdzają system wentylacji, żeby znaleźć przyczyny zdarzenia – powiedział przedstawiciel służb prasowych UE.

Według wstępnych przypuszczeń problem może dotyczyć niewłaściwego podłączenia systemu instalacji ściekowej. Służby nie podają jednak oficjalnego powodu zatrucia. Wiemy, że do szpitala trafiło 5 osób.

 – Chciałbym podkreślić, że według nas nie jest to gaz, który dostał się do budynku z zewnątrz. Prawdopodobnie sprawa dotyczy systemu instalacji ściekowej. Postępowanie w tej sprawie trwa. Obecnie nic nie wskazuje, żeby mógł to być atak terrorystyczny– powiedział.

źródło: rmf24.pl

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

Zobacz również