Sąsiad Polski przygotował służby specjalne do ataku

Sąsiad Polski przygotował służby specjalne do ataku

To jest naprawdę niebywała sytuacja. Wygląda na to, że państwo w najbliższym otoczeniu Polski szykują się do wojny. To zaś oznacza, że z niepokojem będziemy patrzeć na nasze granice.

Za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie trwa wielka mobilizacja służb specjalnych. Mają one być gotowe, aby w każdej chwili zaatakować rosyjskie jednostki na terenie kraju.  Wzmagają się także działania wywiadowcze i kontrwywiadowcze. Wszystko spowodowane jest wzrostem aktywności operacyjnej służb rosyjskich na terenie Ukrainy. - Akty terrorystyczne, dywersja, zabójstwa i prowokowanie masowych zamieszek [...] związane są z wprowadzeniem przez służby specjalne Federacji Rosyjskiej aktywnej fazy planu destabilizacji wewnętrznej sytuacji w państwie - stwierdził Ołeksandr Turczynow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Turczynow wymienił służby, które otrzymały szczególne rozkazy i polecenia. Jak zaznaczył, w "podwyższonej gotowości do reagowania na zagrożenia" są: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), policja i Państwowa Straż Graniczna. W najbliższym czasie ma być wzmocniona kontrola na granicy między Ukrainą a Federacją Rosyjską. Mają tam też być zastosowane "szczególne środki ostrożności".

Dywersja i prowokacje?

Na Ukrainie od wielu miesięcy dochodzi do regularnych prowokacji i wielu innych działań wyraźnie wymierzonych w stabilność i spójność państwa. Wśród nich są także zabójstwa polityczne i zamachy na ważne osobistości. W ciągu ostatnich 15 miesięcy na Ukrainie doszło już do co najmniej 7 zabójstw politycznych. W minionym tygodniu ranny został ukraiński parlamentarzysta Ihor Mosijczuk po tym, jak w jego pobliżu doszło do eksplozji. W poniedziałek w zamachu zginęła Amina Okujewa, Czeczenka, lekarka, uczestniczka walk w Donbasie po stronie Ukraińskiej. Wraz z nią ranny został jej mąż, Adam Osmajew, oskarżany przez Rosję w 2012 roku o organizację zamachu na Władimira Putina. Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News