Puste półki sklepowe to widok, który w Polsce już dawno przeminął. Dziś znamy go z telewizji i krajów zmagających się z problemami ekonomicznymi. Okazuje się, że podobna sytuacja może wystąpić również w kraju stabilnym takim, jak Niemcy.

Sklep niemieckiej sieci Edeka, znajdujący się w Hamburgu, polecił swoim pracownikom zdjęcie z półek supermarketu wszystkich produktów, pochodzących zza granicy. Powód takiej decyzji może zaskoczyć, szczególnie, że nie ma nic wspólnego z kryzysem gospodarczym.

Szefostwu spółki przyświeca wyższy cel. Poprzez akcję pragnie ono zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak ważne dla Niemiec i ich różnorodności jest otwarcie na inne kultury i przybyszów je reprezentujących. Okazuje się, że bez produktów obcego pochodzenia półki Edeka są prawie puste. Brak jest sera, oliwy, opustoszała też sekcja alkoholowa.

Zamiast żywności, którą spodziewają się znaleźć klienci, ustawiono tabliczki informacyjne, zawierające różne hasła popierające politykę migracyjną rządu federalnego. Akcja społeczna nie skończy się szybko i na jednym sklepie. Firma zamierza rozszerzyć ją na całe Niemcy tak, aby robiący zakupy mieszkańcy miast i wsi zrozumieli, ile straciliby, gdyby zabrakło w ich kraju imigrantów.

– Bez naszej różnorodności będziemy biedniejsi; Bez cudzoziemców nasze półki są puste – to tylko niektóre z ustawionych w miejsce produktów haseł.

 

źródło: msn.com

...

Zobacz również