Makabryczne doniesienia z aresztu śledczego na warszawskiej Białołęce. Jak podaje rzecznik Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Elżbieta Krakowska, w ośrodku znów doszło do tragedii.

Już wcześniej pisaliśmy o tajemniczej śmierci Marcina K., szefa katowickiej skarbówki. Ten powiesił się 10 sierpnia we własnej celi na pasku od spodni. Dotąd nie wiadomo, dlaczego to zrobił, a sprawa ma być dopiero wyjaśniona.

W momencie, gdy toczy się śledztwo w sprawie śmierci K., z aresztu na Białołęce płyną kolejne zatrważające wieści. Jak podają media, doszło do kolejnego samobójstwa. Na sznurówce powiesił się 43-letni osadzony. Próbę samobójczą zauważył strażnik, który wbiegł do celi, by ratować mężczyznę. Mimo reanimacji 43-latek zmarł.

To kompromitująca sytuacja dla Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Już w ubiegłym tygodniu, kiedy powiesił się w celi Marcin K., odwołano dyrektora aresztu i wszczęto postępowanie przeciw dwóm strażnikom, którzy mieli mieć na oku szefa skarbówki. Teraz okazuje się, że mimo kar i rygoru, jaki starano się zaprowadzić wśród personelu, doszło do kolejnego samobójstwa.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również