Co stało się z teczką Rydzyka?! W IPN jej nie ma

Co stało się z teczką Rydzyka?! W IPN jej nie ma

Tadeusz Rydzyk - te nazwisko zna każdy w Polsce. Afery związane z najpopularniejszym ojcem zakonnym w naszym kraju, wciąż się mnożą. Jeden przekręt nie zdąży ucichnąć, a za rogiem już czeka następny. Teraz okazało się, że teczka duchownego z Torunia zniknęła z bazy IPN. Co się z nią stało?

Tadeusz Rydzyk bez wątpienia jest postacią kontrowersyjną. Dopiero co media obiegła wiadomość, że duchowny chce pobierać opłatę za udział w mszy, a już pojawiają się kolejne szokujące wieści dotyczące ojca Rydzyka. Okazuje się, że jako jeden z nielicznych, nie posiada swojej teczki w IPN. Czy jest to możliwe, że nigdy jej tam nie było? Wątpliwe.

Tadeusz Rydzyk z wymazaną przeszłością

Dziennikarz Tomasz Piątek w programie "Newsweek Opinie" zabrał głos w sprawie. Podkreślił on, że Radio Maryja posiada nadajniki w Rosji, w związku z czym to praktycznie niemożliwe, aby na ojca Rydzyka w Instytucie Pamięci Narodowej nie było nawet jednego papierka. Dziennikarz skomentował całą sprawę w następujący sposób: - Radio Maryja jak wiemy, posiada nadajniki w Rosji, nadające na częstotliwościach wojskowych, więc Tadeusz Rydzyk musiał mieć dobre stosunki z rosyjskimi władzami, żeby je uzyskać - powiedział w rozmowie z Renatą Kim. Rozmówca powiedział także, że spędził w IPN bardzo dużo czasu i jest zaznajomiony z jego treścią. Według jego informacji, praktycznie wszyscy księża w Polsce mają założone swoje teczki. - Spędziłem ostatnie prawie dwa lata w IPN i tam są teczki prawie wszystkich księży w Polsce, natomiast teczki Tadeusza Rydzyka nie ma i nie wiadomo co się z nią stało - skomentował.

Spekulacje

Internautom nie brakuje pomysłów na to, co mogło stać się z teczką Tadeusza Rydzyka. Jeden z nich oskarża duchownego o wykorzystywanie pieniędzy ze zbiórek na cele inne, niż te oficjalnie ogłoszone: - Jak to co? Ojciec ją [teczkę - red.] wykupił za kasę ze zbiórki na ratowanie stoczni - stwierdził jeden z komentujących.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Inny internauta uważa, że za zniszczenie teczki ojca z Torunia odpowiedzialny jest PiS i osoby, które mają obawy co do jej zawartości: - PiSdzielce zabrali i dobrze ukryli albo zniszczyli bo w teczce Rydzyka byli i najważniejsi z nich - spekuluje inna osoba. Czy to możliwe, aby Tadeusz Rydzyk w tej kwestii był wyjątkowy? Czy to możliwe, aby osoba rodząca tak dużo skandali, nie miała żadnej przeszłości? A może wręcz przeciwnie, miał ją na tyle mroczną, że była ona niewygodna i trzeba było zrobić z nią porządek?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński zwyzywał połowę Polaków! Nie zamierza za to przepraszać
  2. „Niech jej ktoś pomoże”! Fani gwiazdy Polsatu są przerażeni jej wyglądem
  3. Gwiazda DDTVN uderza w Biedronia. Fani jej tego nie darują
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News