Co się tam dzieje?! Stewardessa po raz drugi wypadła z samolotu

Co się tam dzieje?! Stewardessa po raz drugi wypadła z samolotu

Bieżący miesiąc jest wręcz absurdalny pod względem wpadek lotniczych na całym świecie. Wypadające z samolotów stewardessy, samotne dzieci bez bagażu i awaryjne lądowania z powodu niesfornych pasażerów to tylko niektóre z nich.

Zaledwie kilka tygodni temu na terenie portu lotniczego w Szenzen w Chinach podczas zamykania tylnych drzwi kabiny jedna z pracownic obsługi pokładowej wypadła na płytę lotniska. Poobijaną i połamaną stewardesę przewieziono do szpitala, a samolot wystartował z 90-minutowym opóźnieniem. Nie minął nawet miesiąc, a już doszło do kolejnego, bardzo podobnego incydentu również na terenie Chin. Tym razem stewardesa wypadła z Boeinga 737. Samolot stał na płycie lotniska, a stewardesa zajmowała się uzupełnianiem zapasów jedzenia. Podczas powrotu na pokład z tacą w dłoni, wpadła w lukę między samolotem a schodami. Spadając, zdołała chwycić się na chwilę samolotu, jednak nie wystarczyło jej sił na długo i ostatecznie wylądowała na płycie lotniska. Kobieta doznała urazu kręgosłupa, a cały wypadek został zarejestrowany przez monitoring.

Niezwykłe przypadki w lotnictwie

Poza stewardesami, które wypadały z samolotów w ostatnim czasie hitem okrzyknięto 7-latkę, która bez biletu i opiekunów dostała się do samolotu. Dopiero na pokładzie załoga linii lotniczych zatrzymała dziecko, które - jak się później okazało - było w trakcie ucieczki z domu. A to wciąż nie koniec dziwnych przypadków z ostatniego czasu. Podczas lotu z Canberry do Melbourne trafił się pasażer, który nie chciał włączyć trybu samolotowego w swoim tablecie. W konsekwencji samolot musiał wrócić, a niesforny pasażer opuścił pokład. Źródło: turystyka.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News