Pół Warszawy stanęło. Takiej awarii nie było już od dawna. Ogromna część stolicy jest odcięta od świata. Nie ma prądu na Mokotowie i Wilanowie. Nie kursuje także metro na ważnym odcinku trasy.

Całe miasto jest sparaliżowane. Od ok. godziny 10.30 mie ma prądu na Mokotowie i Wilanowie. Takiej sytuacji nie było od dawna. Komunikacyjnie odcięte są ważne szczególnie dla osób pracujących w Warszawie dzielnice. To tam mieści się wiele biurowców, w których zatrudnionych jest wielu warszawiaków.

ZOBACZ TAKŻE: Facebook nie działa! Globalna awaria w Polsce i na świecie

Nie ma prądu na Mokotowie i Wilanowie. Komunikacja padła

Poważne problemy dotknęły nie tylko mieszkań i biur, ale nawet komunikacji miejskiej. Nie jeździ metro na trasie Wilanowska-Kabaty. Kłopoty miały też tramwaje na Puławskiej.

– Dostałem informacje od Innogy, że trwają prace naprawcze. Powinni się uporać z problemem w ciągu dwóch godzin. Dotyczy to częściowo Służewca, Stegien i Cybernetyki. Mam również informacje o problemach z kursowaniem tramwajów i metra – powiedział dyżurny techniczny Warszawy na łamach tvnwarszawa.tvn24.pl

ZOBACZ TAKŻE: Panika na całym świecie. Awaria Facebooka!

Dramat jakiego dawno nie było

Komunikacja z dostawcami prądu pozwala na uzyskanie niewielu informacji. Najczęściej mowa jest o tym, że prąd powróci w ciągu godziny. Awaria dotyczy sieci średniego napięcia.

Nieczęsto dochodzi do tak rozległych awarii. Ostatni raz o tak potężnym braku prądu w całych dzielnicach można było mówić aż kilka lat temu. Infrastruktura nieustannie jest poprawiana między innymi po to, aby w każdej chwili zapobiegać paraliżowi miasta w takich sytuacjach.

Najwyraźniej jednak czasami nawet najlepsze rozwiązania zawodzą. Tak jest także w tej sytuacji.

AKTUALIZACJA: około 11:20 prąd powrócił w części dotkniętych awarią terenów.

Nie wiadomo jednak czy już na stałe i czy nie dojdzie do ponownego wyłączenia zasilania.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromna awaria kontroli lotów nad Polską. Dla szefowej „Wiadomości” to… spisek opozycji

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Czy popierasz politykę zagraniczną PiS?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 zdjęć Korei Północnej, których Kim Dzong Un nie pozwoliłby ci zobaczyć


Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat