Prezydent Andrzej Duda postanowił wprowadzić pierwsze zmiany. Jego Kancelaria odmawia akredytacji na podróże zagraniczne dziennikarzom największych mediów, które są mu nieprzychylne – informuje portal natemat.pl. 

Kancelaria Prezydenta odmawia akredytacji największym mediom w Polsce. Chodzi między innymi o tygodnik Newsweek, który w bardzo negatywnym świetle postawił ostatnio prezydenta. Z akredytacją musiały się pożegnać takie media jak TOK FM, natemat.pl czy Polityka, które powszechnie są uznane za nieprzychylne Prawu i Sprawiedliwości. Odmowa akredytacji dla Newsweeka nie wygląda dobrze w kontekście ostatnich publikacji tygodnika o prezydencie.

Dla przykładu, do Tallina nie mogła pojechać Polityka, a Gość Niedzielny mógł wysłać dwie osoby. Dziennikarz Natemat.pl musiał obejść się smakiem, zaś na pokład udało się dostać byłemu studentowi Andrzeja Dudy Michałowi Kolanko z totalnie niszowego portalu. Był również serwis wpolityce.pl oraz Telewizja Republika. Tymczasem największy polski dziennik opiniotwórczy Gazeta Wyborcza mógł wysłać tylko fotoreportera.

Kancelaria tłumaczy, że jest duże zainteresowanie i dlatego odrzuca wnioski mediów. Nie chce jednak wyjaśnić jaki jest klucz doboru mediów, które mogą podróżować samolotem prezydenckim. Na pewno nie chodzi o zasięg zaproszonych mediów.

Dziennikarz Cezary Gmyz udowodnił portalowi natemat.pl, że Gazeta Wyborcza jednak miała swojego reprezentanta. Jednak wysłać mogła tylko fotoreportera Sławomira Kamińskiego.

gmyz

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również