Ta decyzja sprawiła, że oczy europejskich polityków zwróciły się ku granicy polsko-niemieckiej. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się na krok, którego nikt się nie spodziewał. Na granicę ruszyły uzbrojone oddziały.

Na polskie granice ruszyły uzbrojone po zęby oddziały strazy granicznej. Mundurowi odpowiedzialni za nienaruszalność polskich granic będą agresywnie odpowiadać na każdą nielegalną próbę wkroczenia do Polski. Na dowód tego, resort Mariusza Błaszczaka postanowił wyposażyć ich w granatniki.

Decyzja ta mocno wzburzyła europejskie władze, które wprost nie mogą uwierzyć w to, co się dzieje w Polsce. Kiedy przez granice zachodnich państw przechodzą tysiące imigrantów, Polska stawia kordony uzbrojone w granatniki na swoich granicach. Taka blokada z całą pewnością wpłynie na kształt szlaków uchodźców, a zwłaszcza tych, którzy do Europy Zachodniej zdążają przez Polskę.

Agnieszka Golias, rzeczniczka prasowa Komendanta Głównego SG, potwierdza, że granatniki trafią do jednostek Straży Granicznej. Wiadomo też, że broń trafi na wyposażenie funkcjonariuszy z powodu „konieczności podniesienia skuteczności działań mających na celu ochronę nienaruszalności granicy”. Jednak jeszcze nie ujawniono, kiedy dokładnie to nastąpi i jakie jednostki zostaną w nie wyposażone.

– Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o tym, kiedy i do jakich jednostek trafią granatniki – mówi Golias.

...

Zobacz również

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Zobacz również