Popularny bank przeprowadza niepokojące zmiany dotyczące swojej organizacji. Wraz z końcem listopada zamknięto tam ponad 30 tysięcy kont osobistych. Klienci są oburzeni.

Volkswagen Bank Polska z dniem 30 listopada zamknął ponad 30 tysięcy kont klientów indywidualnych. Wprawdzie zrobił to zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy, ale decyzja banku nadal dziwi jego klientów.

Całkowita zmiana oferty

O zmianach bank poinformował swoich klientów już w sierpniu br. Powodem takiej rewolucji jest plan połączenia się z niemiecką spółką Volkswagen Bank GmbH i zmiana formy prawnej przedsiębiorstwa. W praktyce oznacza to, że bank postanowił zmienić profil działalności i chce zająć się przede wszystkim ofertą dla przedsiębiorstw i finansowaniem samochodów.

Zaproponowali alternatywę

Faktem jest, że VW Bank nie prowadził zbyt wielu rachunków osobistych na tle innych banków w Polsce. Dla porównania PKO BP prowadzi ok. 7 mln kont, a inne największe banki, takie jak Pekao, mBank, BZ WBK czy ING Bank Śląski obsługują po około 3-4 mln klientów.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy w euforii! 3 banki wypłacą klientom 80 MILIONÓW

Bank pomyślał jednak o swoich klientach i nie pozostawił ich bez żadnej alternatywy. Oprócz tego, że regularnie wysyłał przypomnienia o wypłaceniu wszystkich pieniędzy ze swojego rachunku, to również zaproponował im specjalną ofertę konta w eurobanku. W tym przypadku też należy VW Bank pochwalić, bo oferta wydawała się bardzo korzystna.

Brak opłat za prowadzenie konta, zwrot opłaty za korzystanie z karty płatniczej przez pierwszy rok oraz dedykowana oferta oszczędnościowa. Ponadto Volkswagen Bank zobowiązał się, że do końca marca 2018 r. będzie przekazywał na nowe konto w eurobanku przelewy przychodzące na numer rachunku w VW Banku. Można przypuszczać, że z takiej oferty wręcz podsuniętej pod nos skorzystało wielu klientów VW Banku – niestety eurobank nie zdradził, ilu dokładnie.

ZOBACZ TAKŻE: Uważaj na te dwie literki! Mogą zrobić z ciebie bankruta w 27 sekund

Zapominalscy odzyskają pieniądze

Bank zagwarantował, że jeśli ktoś na czas nie zdążył wycofać wszystkich swoich pieniędzy z zamkniętego rachunku, wówczas one zostaną zabezpieczone na koncie technicznym. Aby je odzyskać, należy wysłać do VW Banku pisemną dyspozycję z numerem rachunku, na który bank przeleje zabezpieczone środki.

Źródło: msn.com

...

Zobacz również

Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!

Te zwierzęta POPRAWIĄ CI HUMOR!