Prezydent Duda z rana zszokował wszystkich. Trzy najważniejsze osoby w państwie mają dziś się spotkać i rozmawiać zapewne o planowanych zmianach w rządzie i reformach wprowadzanych przez PiS. Sztab kryzysowy zwołano z inicjatywy prezydenta.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP na Twitterze, w czwartek o 9.30 ma się odbyć specjalne spotkanie trzech najważniejszych osób w państwie. Szydło, Kaczyński i Duda zwołują sztab kryzysowy z inicjatywy samego prezydenta.

– Z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy dziś ok. godz. 9:30 odbędzie się spotkanie, w którym będą uczestniczyć Premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński – napisano ok. 7.30 na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki czy Szydło – kto premierem? TVP już wie

Nie podano celu spotkania, jednak można podejrzewać, że prezydent chce rozmawiać z osobami decyzyjnymi w sprawie rządu i reform. W ostatnim czasie w parlamencie procedowane są ustawy prezydenta Dudy, reformujące sądownictwo oraz nowy kodeks wyborczy.

Prezydent z rana zszokował wszystkich

Problem pojawia się w tym, że na godzinę 9 zaplanowana jest debata sejmowa nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Nie wiadomo jeszcze, czy debata zostanie przesunięta w czasie, czy też premier Szydło nie zamierza się na niej pojawić.

ZOBACZ TAKŻE: Szydło odchodzi z rządu. Po dymisji będzie…

Sztab kryzysowy zwołał prezydent

Andrzej Duda od początku zapowiedział, że wypaczenie poprawkami jego ustaw będzie nie do przyjęcia i w razie potrzeby, zawetuje nawet swoje własne ustawy. Wiele kontrowersji wzbudza także nowy kodeks wyborczy, szykowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja przerażona, szykują się poważne zmiany w wyborach

Jeszcze jednym tematem, który być może zamierza poruszyć Andrzej Duda podczas spotkania, może być planowana na dniach rekonstrukcja rządu. Wśród plotek medialnych o dymisjach i propozycjach pojawiły się m.in. informacje, że to Kaczyński lub Morawiecki zastąpią Beatę Szydło na stanowisku Premiera.

fot. twitter.com/prezydentpl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

Zobacz również