Co się dzieje? Rosja rozmieszcza ogromną ilość rakiet na granicy z Polską (video)

Co się dzieje? Rosja rozmieszcza ogromną ilość rakiet na granicy z Polską (video) Źródło: fot. youtube.com / google maps

Jak ujawniły media, rosyjskie wojsko rozpoczęło rozmieszczanie systemów rakietowych S-400 Triumf na granicy z Polską. Dzięki nim Rosja jest w stanie kontrolować i niszczyć cele w promieniu co najmniej 300, a nawet 400 kilometrów.

Pod koniec ubiegłego roku do mediów wyciekł raport polskich służb, które musiały się mierzyć z ciągłym naruszaniem polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie samoloty zwiadowcze.

Rosjanie regularnie patrolowali tereny na północy polski. Najprawdopodobniej - jak przekonują eksperci wojskowi - w celu określania koordynatów przyszłych celów do ostrzału artyleryjskiego.

ZOBACZ TAKŻE - Rosja narusza przestrzeń powietrzną Polski. „Mogą namierzać przyszłe cele”

Jak się teraz okazuje to nie jedyna aktywność rosyjskiego wojska w tym regionie. Rosja rozpoczęła właśnie rozmieszczanie na granicy z Polską (w Obwodzie Kaliningradzkim) niespotykaną dotąd ilość systemów rakietowych S-400 Triumf. Dodatkowo rozpoczęto również intensywne szkolenie zespołów, które będą je obsługiwać.

Tego typu rakiety służą głównie do przechwytywania samolotów i pocisków manewrujących. Ponadto, w Obwodzie Kaliningradzkim znajdują się systemy rakietowe Iskander służące do przenoszenia głowic jądrowych oraz systemy Bastion zdolne do niszczenia celów nawodnych.

Zasięg systemów rakietowych to co najmniej 400 kilometrów w głąb naszego kraju. Oznacza to, że wystrzelone rakiety z łatwością mogłyby dotrzeć do Warszawy, która od północnej granicy z Rosją jest położona o ok. 250 km.

Poniżej nagranie pokazujące system rakietowy S-400 w akcji.

https://www.youtube.com/watch?v=qMO0F19Gmpk bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News