To już nie tylko jednostkowe przypadki, a prawdziwa moda, która opanowała polskie więzienia. Jak donoszą pracownicy ośrodków karnych, polscy więźniowie masowo przechodzą na islam. Powód, dla którego to robią, jest zaskakujący.

Największy odsetek muzułmanów wśród więźniów jest w szczecińskim areszcie śledczym. Osadzeni tam najchętniej przechodzą na islam. Sprawa zszokowała szefostwo placówki, które postanowiło ją zbadać. Wynik śledztwa mocno zdziwił personel.

Jak mówi mjr Sebastian Matuszczak, okazuje się, że zmiana wyznania jest podyktowana… dietą. Więźniowie, chcąc zmienić otrzymywane posiłki, wypisują odpowiedni formularz, w którym deklarują zmianę wyznania. Nikt tego później nie weryfikuje, a więzień otrzymuje specjalne przywileje.

Najważniejszym dla osadzonych jest zmiana żywienia. Ci dostają bowiem obiady bez wieprzowiny, które są przygotowane specjalnie dla muzułmanów. Co ciekawe, podobne praktyki można zauważyć także wśród brytyjskich więźniów. Ci jeszcze oprócz odpowiedniej diety otrzymują więcej czasu wolnego, który w domyśle mają wykorzystać na modlitwę.

– Zmiana wyznania wiąże się też z możliwością otrzymania specjalnych posiłków tzw. posiłków religijnych i w naszej ocenie w większości jest to podyktowane chęcią zmiany diety niż kwestią wyznania religijnego. To są specjalne posiłki, które nie zawierają mięsa wieprzowego – mówi Matuszczak.

źródło: ndie.pl

...

Zobacz również