Nieoczekiwanie przy granicy z Białorusią pojawili się żołnierze Wojska Polskiego. Ministerstwo Obrony Narodowej tak samo, jak uczestniczący w operacji wojskowi, nie udzielają żadnych dokładnych informacji.

Według nieoficjalnych ustaleń żołnierze, którzy pojawili się w jednej z przygranicznych gmin, są tzw. łącznościowcami i zajmują się analizowaniem systemów łączności państw obcych. Żołnierze wysłani nad granicę nie chcą jednak komentować sprawy.

MON przekonuje jedynie, że obecność armii nie ma nic wspólnego z białorusko-rosyjskimi manewrami Zapad-2017, ale odmówiło informacji, jaka dokładnie jednostka stacjonuje w regionie.

Rzeczniczka resortu zarządzanego przez Antoniego Macierewicza przyznała także, że wojsko skierowano w miejsce jego przebywania w „ramach cyklicznego wzmocnienia narodowego systemu obrony powietrznej”.

Podczas manewrów Zapad-2017, które odbędą się na terenie Białorusi w dniach od 14 do 20 września, udział wezmą żołnierze z Białorusi i Rosji. W ćwiczeniach uczestniczyć będzie aż 12,7 tys. z nich. Z Federacji Rosyjskiej zjawi się 3 tys. wojskowych.

...

Zobacz również

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła