Co się dzieje? Niemcy zamykają granicę z Polską

Co się dzieje? Niemcy zamykają granicę z Polską

Na zachodzie dzieje się coś, czego nikt się nie spodziewał. Niemcy chcą zamknąć granicę między Polską i Czechami. Co skłoniło ich do tego ruchu?

Roland Woeller, który jest szefem MSW w Saksonii, chce, aby na granicy z Polską i Czechami przywrócić kontrole ruchu przez niemieckie służby. Woeller jest politykiem partii rządzącej CDU, na łamach dziennika "Die Welt" mówił o konieczności przywrócenia kontroli ruchu na granicy. - To niezbędne, aby móc egzekwować obowiązujące prawo i przywrócić ład prawny w naszym społeczeństwie - mówił Roland Woeller.

Dlaczego Niemcy zamykają granice?

Okazuje się, że powodem są nielegalni imigranci, którzy nie uzyskali prawa do przebywania na terytorium Niemiec. Według polityka kontrole są niezbędne, aby ograniczyć napływ azylantów do ich kraju. Niemcy już teraz mają poważny problem z narastającą liczbą imigrantów, którzy wciąż napływają do naszego sąsiada. Woeller twierdzi, że zamknięcie granic umożliwi służbom wyłapanie kolejnych fal napływowych imigrantów. W Niemczech aktualnie trwa wewnętrzny spór w tej sprawie, który grozi rozpadem największej koalicji w kraju. Politycy domagają się zdecydowanych działań ze strony Angeli Merkel. Ona jednak próbuje znaleźć rozwiązanie poprzez umowy i regulacje wewnątrz unijne. Jednak nie wszystkie państwa chcą je przyjąć, co blokuje jej pole do manewrów. Jeżeli Merkel, nie zdecyduje się na bardziej radykalne kroki, może się spodziewać niemałej rewolucji wewnątrz rządu swojego państwa. Wielu internautów dziwi fakt zamknięcia granicy z Polską, ponieważ w naszym kraju prowadzona jest restrykcyjna polityka migracyjna. Polski rząd od początku stara się w jak największym stopniu uniemożliwić napływ azylantów do naszego kraju. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Bijatyka na Mundialu! Robi się bardzo niebezpiecznie
  2. Macierewicz mści się na TVP i PiS! Nie wybaczą mu
  3. Przypadkiem ujawniono największy strach Kaczyńskiego
źródło: wp.pl
Następny artykuł