Grzegorz Schetyna z pewnością nie będzie zadowolony z takiego wyniku badania dotyczącego nastrojów wyborców PO w sprawie imigrantów. Okazuje się, że jest ogromny rozdźwięk między tym, co postuluje PO, a czego chcą wyborcy partii. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska opowiada się stanowczo za przyjęciem uchodźców do Polski. Co więcej, partia ta atakuje wszystkie formacje, które nie chcą widzieć imigrantów w Polsce. Jak się jednak okazuje, partia Schetyny rozmija się całkowicie z tym, co sądzą w tej kwestii jej wyborcy.

Zwolennicy największych partii politycznych zostali poddani badaniu. Zadano im następujące pytanie: „Wyobraź sobie, że Polska ma do wyboru albo przyjąć uchodźców z Syrii w ramach programu relokacji uchodźców Unii Europejskiej, albo zapłacić wysokie kary pieniężne za nieprzyjęcie uchodźców, albo wystąpić z Unii Europejskiej. Co Twoim zdaniem należałoby zrobić w takiej sytuacji?”. Wyniki, jakich udzielili, w większości pokryły się z polityką partii, na które głosują.

Całkiem inaczej wyglądało to jednak w przypadku wyborców Platformy Obywatelskiej. Większość z nich jest przeciwna przyjmowaniu imigrantów do kraju. Aż 36% badanych stwierdziło, że nie chce przyjmować imigrantów, a w wypadku nacisków na Polskę, powinniśmy opuścić UE. 20% stwierdziło, że wolałoby zapłacić karę za nieprzyjmowanie imigrantów. Zaledwie 25% wyborców PO jest za przyjęciem przybyszów do kraju.

Te wyniki muszą być prawdziwą zmorą Platformy Obywatelskiej. Wynika z nich bowiem, że w kwestii imigrantów partia Schetyny chce czegoś innego, niż swój elektorat. Być może to właśnie ten brak spójności z wyborcami jest powodem, dla którego Platforma nie może poradzić sobie w sondażach poparcia z PiS.

źródło: ndie.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również