Pamiętacie jeszcze Irka Bieleninika? Kultowy prowadzący „Tele Gry” zajmuje się czymś zupełnie innym niż jeszcze kilka lat temu. Wiele osób już o nim zapomniało.

Bieleninik rozpoczynał swoją karierę w radiach. Rozmawiał ze słuchaczami i robił im dowcipy. Od razu dał się poznać jako człowiek pełen humoru. Pracował w RMF FM i Radiu ZET.

Następnie przeniósł się do telewizji. Zatrudnienie znalazł w TVN oraz Polsacie. Widzowie mogli go poznać dzięki show „Strongmeni”. Najwięcej popularności przysporzyła mu jednak „Tele Gra”, czyli program interaktywny  z widzami.

– Na pewno nie chciałbym wystąpić w reklamie podpasek, maści na pryszcze czy leku na hemoroidy. Najlepiej, by był to produkt, z którym się identyfikuję. Samochód, motor, a może dobre narty? – mówił Bieleninik. Czy identyfikował się z płynem do mycia naczyń? Nie wiadomo, choć reklamy z jego udziałem były niezwykle częste.

W 2015 roku konferansjer wziął udział w kampanii „Ramię w ramię po równość”, którą organizowała Kampania Przeciw Homofobii. Bieleninik wspiera środowiska LGBT i obecnie jest to jedna z jego głównych aktywności.

– Wśród moich znajomych jest wiele osób o odmiennej orientacji seksualnej. Nie jest im łatwo w życiu. Jeśli nie będziemy mogli znaleźć ludzi odważnych, którzy nie boją się mówić o tym, że sympatyzują, że chcą zmian to nic się nie zmieni – mówi.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...