Jaka pocieszna! Niespotykane zwierzę na plaży w Międzyzdrojach

Jaka pocieszna! Niespotykane zwierzę na plaży w Międzyzdrojach

Plażowicze w województwie zachodniopomorskim doznali wczoraj niemałego szoku, gdy na morskiej fali do polskich brzegów dobiło niespotykane w tamtym rejonie zwierzę. Wielu zastanawiało się, co niebywale piękna bestia robi w pobliżu ich parawanów i parasoli? Międzyzdroje są dziś w samym centrum uwagi.

Samiec może osiągnąć nawet ponad 300 kilogramów wagi i rozmiar pomiędzy dwoma a trzema metrami. Poluje na ryby, a nawet okazjonalnie na ptaki. Większość swojego życia spędza w wodzie, gdzie zdobywa pożywienie i się przemieszcza. Ten lądowo-morski ssak zasiedla wybrzeża półkuli północnej od Bałtyku po Nową Anglię. Niestety w wyniku polowań i ogólnej ingerencji człowieka w jej środowisko szarytka morska zwana też foką bałtycką, doznała ogromnego uszczuplenia populacji. Foka jest rzadka do tego stopnia, że jej pojawienie się w stanie dzikim naprawdę dziwi. Zaszczyt spotkania z jednym z przedstawicieli gatunku spotkał wczoraj polskich plażowiczów.

Międzyzdroje: foka wywołała furorę

Widok żywej i dzikiej foki jest absolutnie niezwykłym wydarzeniem. Zasiedlające niegdyś tłumnie wybrzeże Bałtyku od Niemiec po Litwę foki, dziś egzystują skryte w nielicznych koloniach. Znajdujące się pod ścisłą ochroną zwierzęta podlegają obecnie szeroko zakrojonemu, prowadzonemu na skalę międzynarodową projektowi Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Badacze zajmujący się helskim fokarium pragną odrestaurować nadszarpniętą populację zwierzęcia niegdyś, można śmiało powiedzieć pospolitego. Przy spotkaniu z foką należy pamiętać, że jest to okaz fauny prawem chroniony i drapieżny. Szarytka może zaatakować i boleśnie pogryźć. Urocze zwierzę pozostawmy w należnym mu spokoju i podziwiajmy je z odległości. fot. tvnmeteo.tvn24.pl fot. tvnmeteo.tvn24.pl
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cenckiewicz: Wałęsa ZA WŁOSY wyrzucił Marylę z biura!
  2. Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach: wzór, umowa zlecenie
  3. Obrzydliwe! MARTWA MYSZ w butelce Coca-Coli
źródło: tvnmeteo.tvn24.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu