Co oni zrobili Szydło?! Wygląda jak dmuchana lalka

Co oni zrobili Szydło?! Wygląda jak dmuchana lalka

Premier Beata Szydło zapewne sama zdziwiłaby się, co zrobili jej fotografowie, gdyby zobaczyła ten obrazek. W sieci krąży bowiem grafika, na której widać polską premier. Problem jednak w tym, że niełatwo na nią trafić, a sama premier Szydło na niej jest taka jakaś nieswoja.

O tym, że media popierające władzę starają się pokazać swoich ulubieńców w jak najlepszym świetle, wiadomo nie od dziś. Przykładem tego jest chociażby zachowanie prawicowych i katolickich mediów wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Te na każdym kroku bronią rządzących, ale także przedstawiają ich w bardzo pozytywnym i korzystnym świetle. Jednym z przejawów tego jest nawet robienie odpowiednich zdjęć. Można wykorzystywać w tej dziedzinie proste zabiegi, jak chociażby robienie zdjęć z dołu, by fotografowany wydawał się wyższy. Można też robić zdjęcia w odpowiednich momentach, kiedy na przykład fotografowana osoba się uśmiecha lub trzyma dziecko na rękach.

Kreatywni graficy

Oczywiście można też po prostu odwołać się do Photoshopa i przerobić dane zdjęcie w nim tak, by dana osoba wyglądała na szczuplejszą, młodszą, o bardziej stonowanej cerze i tak dalej. Taki zabieg wykonany z ogromną precyzją i subtelnością może przejść normalnie obok innych, nieprzerabianych zdjęć. Co jednak, jeśli podczas zabawy zdjęciem zajdziemy za daleko? Odpowiedź na to czyha na stronach katolickich jak gosc.pl, radioem.pl czy wiara.pl. To tam artykuły dotyczące premier Beaty Szydło są ilustrowane jej przerobionym w Photoshopie zdjęciu. Pierwszy raz ta fotografia autorstwa Jakuba Szymczuka pojawiła się na stronie gosc.pl 8 kwietnia 2016 roku i była zdjęciem ilustracyjnym dla artykułu "V4 przeciwna zmianom ws. relokacji uchodźców". Gwoli przypomnienia - to samo medium kilka dni temu napisało, że "Tusk zapisał się do Wehrmachtu".

Premier czy dmuchana lalka?

Zdjęcie, które widzimy, przedstawia premier Beatę Szydło. Trudno jednak uwierzyć, by wyglądająca jak 30-letnia doktorantka pani była tą samą kobietą, co 54-latka stojąca na czele polskiego rządu. Ktoś ewidentnie przegiął z podkręcaniem zdjęcia i z Beaty Szydło wyszła dmuchana lalka. Uśmiechająca się do nas kobieta wcale nie wygląda jak znana z mediów twarz szefowej rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą, sprawdźcie poniżej sami. źródło: wiara.pl źródło: wiara.pl źródło: wiara.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News