Co oni ukrywają!? UTAJNIONO przesłuchanie Tuska

Co oni ukrywają!? UTAJNIONO przesłuchanie Tuska

Od godziny 10:00 były premier i obecny Przewodniczący Rady Europejskiej znajduje się w warszawskim Sądzie Okręgowym, gdzie zeznaje w procesie dawnego szefa swojej kancelarii. Przesłuchanie Tuska transmitowane do pewnego czasu na antenach ogólnopolskich stacji telewizyjnych, aż do momentu decyzji o kontynuowaniu go w trybie niejawnym.

Donald Tusk przybył wczoraj do Warszawy, by dziś zeznawać przed sądem w sprawie Tomasza Arabskiego, szefa Kancelarii Rady Ministrów w latach 2007-2013. Pozew przeciw niemu złożyła część rodzin smoleńskich, które oskarżają go niedopełnienie obowiązków przy organizacji wylotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska. Były szef polskiego rządu z racji współpracy z Arabskim podczas sprawowania urzędu premiera, został wezwany do sądu w charakterze świadka. Dzisiejsze przesłuchanie Tuska nie wiele dało, o oprócz wrażenia chaotyczności zapytań ze strony sądu. W związku z dzisiejszym wydarzeniem doszło do jeszcze jednego skandalu, który całkowicie zdezorientował widzów. Wiele osób jest zdania, że śledczy próbują coś przed nami ukryć.

Przesłuchanie Tuska niejawne!

Około godziny 13:00 pełnomocnik oskarżycieli mecenas Stefan Hambura złożył wniosek o kontynuowanie przesłuchania w trybie niejawnym. Swoją prośbę argumentował potrzebą wykorzystania w przesłuchaniu materiałów objętych tajemnicą. Nie wiadomo więc, o czym z Donaldem Tuskiem rozmawiają przesłuchujący. Decyzja sądu spowodowała falę spekulacji na temat poprawności przesłuchania, a nawet podważenia jego podstaw prawnych. Media w całe Polsce są podzielone, jeśli chodzi o ocenę przesłuchania i potrzebę sprowadzania do kraju Donalda Tuska. Zdaniem zwolenników teorii o zamachu powody są oczywiste - wina byłego premiera i jego knowania z Władimirem Putinem. Jak twierdzą natomiast osoby będące w opozycji do tego poglądu, sąd próbuje jedynie wymusić na Tusku zadowalające go słowa.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przewrót w PiS! Duda musi się wycofać z referendum
  2. Były kamerdyner JPII ujawnia! Papież robił coś szokującego
  3. Smutne. Roman Kłosowski trafił do domu starców
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News