Wielki skandal w polskim wojsku. Podobno w jednej z jednostek wojskowych w województwie lubelskim doszło do nadużyć.  Dowódca chciał być Bogiem. Podwładni w końcu nie wytrzymali.

Miejscem nadużyć jest jednostka z Hrubieszowa. Przełożony tak bardzo dokuczał swoim żołnierzom, że złożyli oni pismo do swojego dowódcy. Na podstawie oskarżenia prokuratura wszczęła śledztwo.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz: Wojsko Polskie wypełni swój obowiązek

Żołnierze z IV Kompanii 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie skarżyli się na poniżanie przez swojego przełożonego. 20 z nich miało doznać zarówno fizycznych jak i psychicznych udręk.

Chciał być Bogiem swoich podwładnych

Okazuje się, że dowódca Radosław P. mówił o sobie, że jest Bogiem. Podwładni służyli mu za „obiekty” drwin. Mieli się do niczego nie nadawać, chciał także ich zwolnienia. Skarżący ciągle słyszeli wulgarne odzywki w swoim kierunku. Zmuszano ich do wykonania zadań, które nie należały do ich obowiązków, a miały zadanie poniżające. Czymś takich było chociażby zamiatanie chodników wokół jednostki wojskowej.

Wojskowi złożyli pismo ze skargą na Radosława P. u dowódcy swojej jednostki. Ten przekazał je dalej, do wydziału wojskowego Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz będzie szkolił żołnierzy z… seksu

W ramach czynności sprawdzających potwierdziliśmy, że miały miejsce nieprawidłowości. Stąd postanowienie o wszczęciu śledztwa – tak mówił na łamach „Dziennika Wschodniego” mjr Robert Dąbek, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lublinie.

Żołnierze mają teraz zostać przesłuchani. Ich zeznania składane pod rygorem odpowiedzialności karnej zostaną sprawdzone pod kątem ich zgodności z relacjami, podanymi wcześniej.

Możliwe jest także, że żołnierze złożą do prokuratury zawiadomienie o znieważeniu podwładnych. Nie jest ono jednak ścigane z urzędu.

Przełożonemu może grozić do dwóch lat więzienia.

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

Źródło: wp.pl

...

Zobacz również

Zobacz również