Co na to Macierewicz? Dowódca polskiego wojska każe nazywać się Bogiem

Co na to Macierewicz? Dowódca polskiego wojska każe nazywać się Bogiem Źródło: flickr.com

Wielki skandal w polskim wojsku. Podobno w jednej z jednostek wojskowych w województwie lubelskim doszło do nadużyć.  Dowódca chciał być Bogiem. Podwładni w końcu nie wytrzymali.

Miejscem nadużyć jest jednostka z Hrubieszowa. Przełożony tak bardzo dokuczał swoim żołnierzom, że złożyli oni pismo do swojego dowódcy. Na podstawie oskarżenia prokuratura wszczęła śledztwo. ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz: Wojsko Polskie wypełni swój obowiązek

Żołnierze z IV Kompanii 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie skarżyli się na poniżanie przez swojego przełożonego. 20 z nich miało doznać zarówno fizycznych jak i psychicznych udręk.

Chciał być Bogiem swoich podwładnych

Okazuje się, że dowódca Radosław P. mówił o sobie, że jest Bogiem. Podwładni służyli mu za "obiekty" drwin. Mieli się do niczego nie nadawać, chciał także ich zwolnienia. Skarżący ciągle słyszeli wulgarne odzywki w swoim kierunku. Zmuszano ich do wykonania zadań, które nie należały do ich obowiązków, a miały zadanie poniżające. Czymś takich było chociażby zamiatanie chodników wokół jednostki wojskowej. Wojskowi złożyli pismo ze skargą na Radosława P. u dowódcy swojej jednostki. Ten przekazał je dalej, do wydziału wojskowego Prokuratury Rejonowej w Lublinie.
ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz będzie szkolił żołnierzy z... seksu
W ramach czynności sprawdzających potwierdziliśmy, że miały miejsce nieprawidłowości. Stąd postanowienie o wszczęciu śledztwa – tak mówił na łamach "Dziennika Wschodniego" mjr Robert Dąbek, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lublinie. Żołnierze mają teraz zostać przesłuchani. Ich zeznania składane pod rygorem odpowiedzialności karnej zostaną sprawdzone pod kątem ich zgodności z relacjami, podanymi wcześniej. Możliwe jest także, że żołnierze złożą do prokuratury zawiadomienie o znieważeniu podwładnych. Nie jest ono jednak ścigane z urzędu. Przełożonemu może grozić do dwóch lat więzienia.
Źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News