Co na prezent? Kilka porad na udany podarunek

Co na prezent? Kilka porad na udany podarunek Źródło: www.publicdomainpictures.net

Co na prezent - najlepsze porady jak wybrać ten idealny. Kiedy stajemy przed wyborem upominku pojawia się mnóstwo pytań. Co kupić? Czy prezent się spodoba? Czy to co wybraliśmy pasuje do okazji? Poniżej zamieszczamy podpowiedzi jak uniknąć błędów.

Co na prezent — przed tym dylematem stajemy nie raz. Pomysłów bywa wiele, ale nie każdy będzie odpowiedni do okazji i dla danej osoby. Czasem warto poradzić się kogoś, kto dobrze zna tego, którego chcemy obdarować, albo skorzystać z naszych wskazówek.

Co na prezent? Powinien być przemyślany

Pierwsza rzecz, która wpadnie nam w oko, może się okazać pomyłką. Zastanówmy się, co sami chcielibyśmy dostać, będąc na miejscu tej osoby. Czy kolejny bibelot ozdobi mieszkanie, czy zostanie zepchnięty w kąt? Czy książka, którą proponuje nam sprzedawca, trafi w gust obdarowanego, a może już ją czytał? Nie warto kupować czegoś, co z całą pewnością będzie zbierało jedynie kurz, zamiast szczerych podziękowań.

Jeśli kogoś nie znamy, lepiej nie kupować spersonalizowanego prezentu

Perfumy, świece zapachowe, a może krawat? Te rzeczy z pewnością nie nadają się na prezent dla kogoś, kogo ledwo znamy. Trudno jest trafić w czyjeś preferencje, a w dodatku taki podarunek mógłby wprawić w zakłopotanie. Dając perfumy, możemy niechcący zasugerować, że nie podoba nam się zapach tej osoby.

Prezent powinien być dopasowany do okazji

Urodziny przyjaciela nie powinny sprawiać problemów, ale co kupić gdy to szef nas zaprasza? Warto postawić na niezobowiązujący drobiazg jak na przykład pióro w pięknym futerale. Na pewno przyda się w biurze i będzie elegancko wyglądało na spotkaniach.

 Warto rozejrzeć się w otoczeniu danej osoby

Często podpowiedź znajdziemy w pobliżu. Słuchając co ktoś lubi i czym się interesuje, można wpaść na świetny pomysł. Jeśli nie mamy już czasu albo możliwości, żeby o to zapytać, warto przyjrzeć się jak zorganizował sobie przestrzeń wokół siebie. Może lubi drzewka bonsai? Kolejny egzemplarz nie zaszkodzi. Jest fanem jakiegoś zespołu? Bilety na koncert z pewnością sprawią radość.

Prezent nie musi być przedmiotem

Ostatnio modne stały się vouchery na różnego rodzaju atrakcje dostarczające niezapomnianych wrażeń. Może lot widokowy balonem albo kurs gotowania ze znanym szefem kuchni będzie tym wymarzonym prezentem? Jeśli znamy zainteresowania osoby, dla której szukamy podarunku, na pewno trafimy na idealną atrakcję, która dostarczy mu wielu miłych wspomnień. 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News