Co na imieniny dla mamy? Zrób jej niesamowity prezent

Co na imieniny dla mamy? Zrób jej niesamowity prezent Źródło: Pexels.com

Co na prezent dla mamy? Wręczając mamom prezenty z różnych okazji staramy się przypomnieć im o naszym szacunku i miłości. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by podarunek był idealny. Wybór prezentu to naprawdę poważny dylemat!

Co na imieniny dla mamy? Urodziny, Dzień Matki, wigilia Bożego Narodzenia - to kilka okazji z roku, gdy szykujemy prezenty dla naszych mam. W wielu przypadkach dochodzi także świętowanie imienin. To kolejny moment, w którym możemy uszczęśliwić mamę wyjątkowym podarkiem. Często jednak duże prezenty zostawiamy na te ważniejsze, wcześniej wymienione okazje. Co można przygotować na imieniny dla mamy? 

Co na imieniny dla mamy?

Obchodzenie imienin to bardzo popularny w Polsce zwyczaj. Wiąże się z chrześcijańską tradycją wspominania świętych i błogosławionych przypisanych do danego dnia. Zazwyczaj jednak ustępuje ono w hierarchii ważności urodzinom. Na imieniny wręczamy skromniejsze prezenty. Co więc wypada wręczyć solenizantce?

Wskazówką zawsze są zainteresowania mamy i jej preferencje. Może jest miłośniczką konkretnego pisarza albo uwielbia pić jeden rodzaj kawy? Warto także przeanalizować aktualną sytuację. Może pojawiły się konkretne potrzeby? 

Co na prezent dla mamy?

Na urodziny czy Święta można kupić wymarzone perfumy czy biżuterię, imieniny są zaś okazją, by popisać się swoją kreatywnością i przygotować podarek mniejszy, lecz trafny. 

  • Dobre jedzenie i picie - pyszne czekolady czy dobre wino - to jest zawsze dobry pomysł. Jeżeli mama jest kawoszką, warto uszczęśliwić ją prezentem w postaci kawy lepszego gatunku.
  • Książka ulubionego autora - jeżeli mama jest zapaloną czytelniczką, możemy wykorzystać okazję, by uzupełnić jej biblioteczkę kilkoma pozycjami. Pamiętajmy - czasem książka wydaje się błahym prezentem, lecz czytającym naprawdę się nie nudzą!
  • Spersonalizowany gadżet - kubek z ukochanym pieskiem czy wnukami, kalendarz ze zdjęciami całej rodziny... Obecnie łatwo przygotować spersonalizowany prezent. Ważne tylko, by wybrać użyteczny przedmiot. Wówczas taki prezent jest trafiony podwójnie!
  • Voucher - brzmi jak ostatnia deska ratunku, lecz to naprawdę pomysł lepszy niż uszczęśliwianie na siłę. Może być to kupon do jakiegoś sklepu, czy na jakieś usługi - mama wybierze z oferty to, czego potrzebuje najbardziej!

Pamiętajmy jednak, że powinniśmy sprawiać mamom radość nie tylko od święta. Takie okazje są przez 365 dni w roku! Nawet najpiękniejszy prezent to nie wszystko i nie powinien zastąpić wspólnego spędzania czasu i rozmowy.

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News