Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, kto oglądał
kadr z filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?"
Weronika Wasiak - 21 Października 2020

"Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?" - kto z was oglądał kultową komedię Barei?

Oglądaliście "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"? Komedia Barei szybko zyskała uznanie Polaków i okazała się prawdziwym hitem. Dziś to ikona rodzimego kina.

Film "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", w reżyserii Stanisława Barei, zagościł na wielkim ekranie w 1978 roku. Już w kilka dni po premierze Polskę obiegły wyłącznie pochlebne recenzje, a opinia publiczna szybko określiła film nieprawdopodobnym fenomenem. Za scenariusz, który zresztą dostarczył widzom sporo rozrywki, odpowiadał Stanisław Bareja wraz ze Stanisławem Tymem.

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówKlamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówCzytaj dalej

Pamiętacie fabułę filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz"?

Osobom, które miały tę przyjemność obejrzeć największy hit Barei, fabuły zapewne nie trzeba przytaczać. Jeżeli jednak ktoś jeszcze przegapił jedyny w swoim rodzaju seans przypomnijmy, że w postać głównego bohatera, czyli dyrektora Tadeusza Krzakoskiego, wcielił się niezastąpiony Krzysztof Kowalewski. Jednym z pierwszych wątków jest jego podróż służbowa do Paryża. W ambasadzie poznaje atrakcyjną Danusię, którą brawurowo odegrała Ewa Ziętek, i spędza z nią noc.

Przelotna znajomość miała jednak swoją kontynuację. Mija kilka miesięcy, a piękna Danusia odwiedza dyrektora Krzakoskiego, by poinformować go, że jest z nim w ciąży. Niedługo potem wychodzi również na jaw, że ta jest córką partyjnego prominenta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Wówczas do bohatera dociera, że małżeństwo z nią dałoby mu szansę na poprawę jego urzędniczej pozycji. Tu jednak pojawia się problem, bo wciąż trwa w związku małżeńskim. W głowie Krzakoskiego zradza się pomysł o uknuciu intrygi, dzięki której mógłby udowodnić rzekomą zdradę żony, co znacząco ułatwiłoby mu rozwód.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Uczniowie podstawówek przejdą na naukę online. Premier właśnie wydał oświadczenie

3. Naukowcy apelują do Polaków: zacznie się już 3 grudnia. Czarny scenariusz może spełnić się na naszych oczach

Bohater szybko zaczyna wdrażać w życie swój plan, ale niestety, nic nie idzie po jego myśli. W tym samym czasie traci swoje stanowisko i szansę na małżeństwo z Danusią. Perypetie Krzakoskiego dostarczyły widzom sporo rozrywki, dlatego nic dziwnego, że film okazał się tak wielkim hitem i do dziś cieszy się sporą popularnością. A wy mieliście okazję go oglądać?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta
  2. Najpiękniejsza polska bokserka przeszła badania głowy. Nie może uwierzyć w ich wyniki (FOTO)
  3. Kim jest żona Dariusza Gnatowskiego? Zdradziła, jaki był naprawdę
  4. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  5. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
  6. Chciałeś kupić PlayStation 5 w dniu premiery? Może czekać Cię wielkie rozczarowanie
  7. Dzięki dodaniu do gulaszu wieprzowego 1 nietypowego warzywa, smak zupełnie się zmienia. Po spróbowaniu, już nigdy nie wrócisz do innych wersji
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News