CNN ostro uderza w Polskę. Przedstawiono nas jako antywzór (video)

CNN ostro uderza w Polskę. Przedstawiono nas jako antywzór (video) Źródło:

CNN ostro uderzył w Polskę. Nasz kraj został przedstawioby jako antywzór demokracji i postawiony na równi z Rosją oraz Turcją. Autorem materiału jest Fareed Zakaria.

CNN to telewizja, która była pierwszym kanałem na świecie nadającym programy informacyjne przez całą dobę. Amerykańska stacja mocno uderzyła w Polskę. Dziennikarz Fareed Zakaria przyrównał kraj nad Wisłą do takich państw jak Turcja czy Rosja.

CNN wziął Polskę na celownik w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Dziennikarz otwarcie powiedział, że jest przerażony wizją zwycięstwa Donalda Trumpa. Perspektywa pokonania Hillary Clinton stała się realna w ostatnich dniach w związku ze wznowieniem śledztwa FBI i wyciekiem niewygodnych dla kandydatki Demokratów faktów. Przewaga w sondażach zaczęła topnieć, a przeciwnicy Trumpa, którzy byli pewni zwycięstwa, zrozumieli, iż wynik wyborów może być niespodziewany.

- Popatrzcie na Polskę. W państwie o 25-letniej, bardzo młodej tradycji demokratycznej wygrała wybory nowa partia i dokonała zamachu na sądy i media - powiedział dziennikarz. 

Zakaria uważa, że jeśli Trump wygra wybory, to demokracja amerykańska znajdzie się w tym samym stanie co polska, rosyjska i turecka.

https://youtu.be/FdCSPRoWSUA

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł