Cmentarze znicz
pixabay.com krzys16
Klaudia Bochenek - 1 Listopada 2020

Czy pomożecie sprzedawcom kwiatów i zniczy kupując towar mimo zamkniętych cmentarzy?

Cmentarze pozostają zamknięte, a z niezliczonym, niewykorzystanym towarem zostają handlarze. Kupicie od nich kwiaty i znicze mimo obecnej sytuacji?

Cmentarze w całym kraju pozostają zamknięte. Niestety, tak było wczoraj, a dziś oraz jutro nekropolie również zostaną zamknięte. Czy mimo zakazu wstępu na groby bliskich zaopatrzycie się w kwiaty i znicze?

Cmentarze zostają zamknięte, handlarze zostają na lodzie

Cmentarze zostały zamknięte zaledwie kilka godzin przed 31 października. Rząd zadecydował, że zdrowie i życie jest ważniejsze od tradycji, dlatego w tym roku grobów nie odwiedzimy. Poskutkowało to wręcz szarżą na nekropolie w całym kraju, aby zdążyć uczcić pamięć o bliskich i zdążyć oficjalnie przed północą.

Dziś i jutro na cmentarzach będzie pusto, a powietrze wypełniać będzie przeraźliwa cisza. Nie tylko Polacy są rozczarowani takim stanem rzeczy - niektórzy przejechali nawet kilkaset kilometrów na rodzinne groby - ale jeszcze bardziej rozczarowani są handlarze, którzy zostali sami z niewykorzystanym towarem.

Wiele osób przez ostatnie tygodnie zamawiało różne rodzaje zniczy, wkładów, sztuczne kwiaty, wieńce i inne gadżety. Inni z kolei przez ostatnie pół roku zajmowali się hodowlą chryzantem, aby kwiaty były zadbane i jak najbardziej wymuskane. Dziś zostali z niczym. Niektórzy Polacy kupują od nich towar, na ten krok zdecydowały się także miasta - np. Zielona Góra, Chełm czy Kołobrzeg. Tam chryzantemy ozdobią miejskie kwietniki oraz staną pod miejscami pamięci.

A czy wy mimo zamkniętych cmentarzy pomożecie handlarzom i zaopatrzycie się chociażby dziś lub jutro w kwiaty i znicze, jeśli nie zrobiliście tego wcześniej? Jak wygląda u was święto Wszystkich Świętych?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News