Pracownik cmentarza ciągle musi usuwać z grobu tabliczki z tajemniczym napisem. Ktoś ciągle je tam zostawia

Pracownik cmentarza ciągle musi usuwać z grobu tabliczki z tajemniczym napisem. Ktoś ciągle je tam zostawia Źródło: Pexels.com / Matthias Zomer

Cmentarz, na którym pracuje mężczyzna, musi być przez niego szczególnie nadzorowany. Wszystko za sprawą tajemniczej tabliczki, którą pracownik nieustannie usuwa z jednego grobu.

Cmentarz, na którym leży pochowany w latach 70. mężczyzna, stanowi nie lada wyzwanie dla jego pracownika. Z tego grobu trzeba ciągle usuwać tabliczkę z napisem "Nigdy nieukarany!!!". Choć nie jest duża, to jednak bardzo rzuca się w oczy. Nie wiadomo, kto ją umieszcza na zadbanym grobie dziadka Alexandry i Beatrix. Natomiast wnuczki znają przyczynę. 

Pochowany na tym cmentarzu mężczyzna nie może zaznać spokoju

Wspomniana tabliczka regularnie pojawia się na grobie Wilhelma Koppego. W okupowanej Polsce stał on na czele brutalnego niemieckiego aparatu policyjnego. Po wojnie wyższy dowódca SS i policji robił karierę w fabryce czekolady. Pomimo tego, że mężczyznę oskarżono o współudział w setkach tysięcy morderstw, nigdy nie doczekał się procesu. Zatem napis na tabliczce głosi prawdę - nie został ukarany. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wilhelm Koppe dzieli grób z żoną Kaethe i synem Manfredem. O nagrobek dba nie tylko pracownik cmentarza, ale także 50-letnie wnuczki nazisty - Alexandra i Beatrix. Choć regularnie płacą za jego utrzymanie, nie wiedziały o rytuale z czerwoną kartką, dopóki nie powiedziały im o tym reporterki portalu Interia. W momencie otrzymania tej wiadomości, były zaskoczone i przejęte. 

W tej rodzinie nigdy nie było rozmów o przeszłości 

Wnuczki Koppego wiedzą o zbrodniach dokonanych przez dziadka. Wszystkie szczegóły znalazły w internecie, bo w młodości w domu rodzinnym prawie nic nie usłyszały na ten temat. Kobiety starają się zburzyć mur milczenia. Chcą rozmawiać o dziadku i jego zbrodni bez kary. Pomaga im w tym mąż Beatrix, który interesuje się historią. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiani piosenkarze skazani za zbiorowy gwałt. Wszystko nagrali i upublicznili
2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

Co ciekawe, wnuczki pamiętają Wilhelma. Zmarł w 1975 roku, kiedy miały trzynaście i jedenaście lat. Był dla nich bardzo miły i hojny. Trudno im uwierzyć, że dziadek odpowiada za śmierć kilkunastu tysięcy niewinnych ludzi, ale wiedzą, jakie są fakty. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście strasznie ją zgwałcił
  4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala
  5. Następna dziura w zakazie handlu. Kolejna popularna sieć handlowa będzie sprzedawać w niedzielę

Źródło: Interia

Następny artykuł