Cmentarz, Wszystkich Świętych
pixabay.com summa
Weronika Wasiak - 23 Października 2020

Zapadła ostateczna decyzja ws. cmentarzy. Rzecznik rządu się wygadał, dobitne słowa

Cmentarz na Wszystkich Świętych jednak zamknięty? Do 1 listopada zostało już niewiele czasu, rzecznik rządu właśnie się wygadał.

Na cmentarz iść, czy lepiej zrezygnować? To pytanie już od kilku tygodni trapi Polaków tym bardziej, że jak dotąd nie zapadła decyzja w sprawie ewentualnego zamknięcia wszystkich cmentarzy w kraju. Eksperci jedynie zwracali się z prośbą, by wizyty na grobach bliskich rozłożyć w czasie. Niespodziewanie rzecznik rządu wygadał się, jakie plany w tej kwestii mają władze kraju. 

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Czy 1 listopada będzie można iść na cmentarz? Dobitne słowa rzecznika rządu 

Już dziś o 11:00 rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którzy oficjalnie poinformują o nowych obostrzeniach. Czy pojawi się informacja w sprawie Wszystkich Świętych i ewentualnego zamknięcia cmentarzy. W programie "Tłit" Wirtualnej Polski gościem był rzecznik rządu, Piotr Müller, który został wprost zapytany m.in. o to, czy ostatecznie władze zadecydują o wprowadzeniu zakazu odwiedzin grobów w dniu 1 listopada. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Słowa Müllera nie pozostawiły żadnych wątpliwości. Rzecznik jasno zaznaczył, że w czasie dzisiejszej konferencji prasowej informacja ws. cmentarzy na pewno się nie pojawi, a rząd nie planuje wdrożyć takiego obostrzenia.

- W tej chwili nie ma decyzji, żeby zamknąć cmentarze 1 listopada. Dziś taka decyzja na pewno ogłoszona nie będzie. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego takiej decyzji nie rekomendował - mówił w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, rzecznik rządu. 

Przypomnijmy, że o 11:00 premier i minister zdrowia mają przekazać m.in., czy cała Polska zostanie objęta strefą czerwoną. Ponadto, mają pojawić się informacje w sprawie działalności gastronomicznych, które już działają w zmienionym trybie, a od 26 października najprawdopodobniej zostaną objęte kolejnymi obostrzeniami. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

23 października, tuż po godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 13 632 przypadkach zarażenia koronawirusem, potwierdzonych ostatniej doby. Zmarły również 153 osoby, a 16 z nich nie miało chorób współistniejących. Po piątkowym zaktualizowaniu danych łączna liczba zarażeń w Polsce wzrosła do 228 318, a zgonów do 4 172.

Eksperci stale przypominają, że w dniu Wszystkich Świętych unikać zgromadzeń. W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych, specjaliści zalecają, by wizyty na cmentarzach rozłożyć w czasie i udać się na niej przed 1 listopada lub po. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News