cmentarz rząd Wszystkich Świętych
Wikimedia kjb
Joanna Szwalikowska - 16 Października 2020

Rząd zamknie wszystkie cmentarze przed 1 listopada? Jest jasna deklaracja, ciężko uwierzyć

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się, czy przed 1 listopada zostaną zamknięte cmentarze. Czy tak się stanie? Właśnie pojawiła się jasna deklaracja rządu w tej sprawie.

Już od jutra w całej Polsce czekają nas nowe obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną oraz walką z pandemią koronawirusa. W związku z tym, wiele osób zastanawia się nad tym, czy rząd zdecyduje się na podjęcie kroków takich jak zamknięcie cmentarzy. Czy rzeczywiście czeka nas taki scenariusz? Znamy już jasną deklarację rządu.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Czy cmentarze zostaną zamknięte przed 1 listopada? Jasna deklaracja rządu

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów gościł na antenie Radia Plus, gdzie poruszony został temat pandemii koronawirusa, która w ostatnim czasie wyjątkowo przybrała na sile. Michał Dworczyk został między innymi zapytany o kryteria praz parametry, jakimi kieruje się rząd ogłaszając kolejne obostrzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- To nie jest jeden parametr. To jest suma informacji i analiza informacji aktualnego stanu epidemiologicznego kraju, który jest omawiany przez ekspertów w obecności członków rządu, na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego. I na tej podstawie, w oparciu właśnie o opinie lekarzy wirusologów i ekspertów, zapadają decyzje o podjęciu kolejnych działań - powiedział szef KPRM. Pojawiło się również pytanie o nadchodzące obchody Wszystkich Świętych, które czekają nas już za dwa tygodnie.

- Tutaj na razie nie ma twardych decyzji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, natomiast jest gorąca prośba i apel, żeby to święto obchodzić w taki sposób, aby nie tworzyć dodatkowego zagrożenia - powiedział Michał Dworczyk, apelując do wszystkich Polaków, aby nie kumulować wyjazdów w związku z 1 listopada. Czy możliwe jest, że cmentarze zostaną zamknięte?

- Na razie takiego wariantu nie ma, tylko ja powtórzę po raz dziesiąty, że my musimy dostosowywać się elastycznie do sytuacji, jaka panuje w kraju - skwitował Dworczyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Jak wynika z wypowiedzi szefa KPRM Michała Dworczyka, na ten moment rząd nie rozważa tak drastycznych rozwiązań, jak zamknięcie cmentarzy. Jednocześnie nie wykluczył, że taka propozycja może paść, jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju znacznie się pogorszy. Działania rządu będą uzależnione od tego, co będzie działo się w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News