cmentarz maseczki minister obostrzenia
Wikimedia Commons
Joanna Szwalikowska - 15 Października 2020

Maseczka na cmentarzu jest konieczna? Minister nie pozostawia wątpliwości

Czy noszenie maseczki na cmentarzu jest konieczne? Podczas wtorkowej konferencji prasowej w stronę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego padły pytania o to, jak będą wyglądały restrykcje w całym kraju odnośnie nadchodzącego Święta Zmarłych. Szef resortu nie pozostawił najmniejszych wątpliwości.

Czy maseczki na cmentarzu są konieczne? Takie pytanie zadaje sobie mnóstwo Polaków w kontekście nadchodzących wielkimi krokami obchodów Wszystkich Świętych. Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do tego podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Oficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyOficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od sobotyCzytaj dalej

Czy noszenie maseczek podczas wizyty na cmentarzu jest konieczne?

- W tej chwili, jeśli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy, dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i on jest niezależny od strefy - przekazał szef Ministerstwa Zdrowia, cytowany przez "Fakt". Obowiązek zasłaniania ust oraz nosa dotyczy wszystkich miejsc z wyłączeniem parków oraz zieleńców. Oznacza to, że na cmentarzu również musimy go przestrzegać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

informacje dot. mszyWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada, będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony też na ten temat rozmawialiśmy z komendantem (głównym policji) i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji - poinformował Niedzielski w trakcie konferencji.

Co oznaczają te słowa? Prawdopodobnie podczas obchodów Wszystkich Świętych czekają nas kontrole na cmentarzach. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy obowiązek zasłaniania ust oraz nosa jest przestrzegany oraz egzekwować go. W przypadku niedostosowania się do obostrzeń, grozi nam surowy mandat w wysokości 500 złotych. Minister Niedzielski już 6 października zapowiadał politykę zero tolerancji, dotyczącą obowiązku noszenia maseczek. Każda osoba, która złamie nakaz, zostanie ukarana.

Dzisiaj grzeje:

1. Andrzej śmiał się z koronawirusa, teraz ujawnia całą prawdę. Dramatyczny apel ze szpitala, mamy nagranie

2. W niedzielę i święta nie pójdziemy do kościoła? Jest decyzja, Metropolita zdecydował o najbliższym miesiącu

3. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

Wszystkich Świętych to dzień, w którym na cmentarzach zbierają się tłumy ludzi, by zapalić lampkę na grobie bliskich nam osób, które odeszły. Tłumy na cmentarzach oraz przemieszczanie się pomiędzy powiatami i województwami zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem, dlatego ważne, byśmy pamiętali o zasłaniu ust oraz nosa i zadbali o swoje zdrowie. Szczególnie zagrożoną grupą są seniorzy, do których pilnie zaapelował rząd.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden prosty trick na opadające ciasta, nasze babcie doskonale go znały. Polacy masowo popełniają banalny błąd
  2. Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Premier Morawiecki wprowadził nagłe obostrzenia. Wiele miast w czerwonej strefie, nikt się nie spodziewał

Nasz nowy domUjawniamy: rodzina z programu "Nasz nowy dom" przerwała milczenie. Wyznali, jak wszystko wygląda naprawdęCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News