Czym są zniczomaty? Już niedługo będzie ich pełno na polskich cmentarzach

Czym są zniczomaty? Już niedługo będzie ich pełno na polskich cmentarzach Źródło: Pixabay/summa

Każdy cmentarz w Polsce niedługo będzie przeżywał prawdziwe oblężenie. Zbliża się bowiem okres, w którym Polacy tłumnie wybierają się na groby. 1 listopada już niedługo, więc sprzedaż zniczy zdecydowanie się zwiększy. W naszym kraju popularne staje się nowe rozwiązanie, które z pewnością ułatwi wielu osobom życie.

Gdy wybieramy się na cmentarz, aby odwiedzić naszych zmarłych bliskich zazwyczaj bierzemy ze sobą znicze, które zapalamy później na grobach, aby uczcić ich pamięć. Biznes związany ze sprzedażą zniczy w okresie 1 listopada kwitnie zwłaszcza w supermarketach. Rozwiązanie, które ma już wkrótce być wprowadzane na polskie cmentarze, może nieco zaburzyć przychody przedsiębiorców.

Na cmentarz bez zniczy

Chyba nikt nie wyobraża sobie święta zmarłych bez zapalenia zniczy na grobach swoich bliskich. Ta tradycja jest najbardziej kojarzona z pamięcią o osobach, które od nas odeszły. Wiele osób decyduje się na wcześniejszy zakup kwiatów i lampionów w supermarketach, bądź na cmentarnym straganie. Jednak już niedługo nie będziemy musieli dźwigać toreb wypchanych zniczami. Będziemy mogli je dostać bezpośrednio na cmentarzu. 

Zniczomaty to nic innego, jak automaty sprzedające znicze. Jak się okazuje, pierwsze tego typu automaty zostały postawione na cmentarzach w naszym kraju już w 2014 roku. Ten trend bardzo przypadł do gustu Polakom, dlatego maszyn będzie coraz więcej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mastercard i Caritas będą współpracować

Wkrótce tego typu urządzeń będzie w Polsce coraz więcej. Firma Mastercard oraz Caritas zapowiedziały współpracę. Rozwiązanie bardzo przypadło do gustu Polakom. Jest to dość duże ułatwienie, gdyż nie musimy nosić ciężkich toreb ze szklanymi zniczami i spędzać czasu na ich poszukiwaniu w supermarketach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Pierwszych kilkanaście zniczomatów ma się pojawić po nowym roku. Data jest dość zaskakująca, gdyż wydawać by się mogło, że najlepszym okresem na postawienie nowych automatów będzie przełom października i listopada. Na ten moment można korzystać z automatów, które nie powstały przy współpracy wspomnianych wcześniej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. De Niro otwiera hotel w Warszawie. Wiadomo już gdzie i kiedy
  2.  Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

źródło: wp

Następny artykuł