Ogromna ilość ofiar, rządzący biją na alarm. Za miesiąc skończy się miejsce na cmentarzu

Ogromna ilość ofiar, rządzący biją na alarm. Za miesiąc skończy się miejsce na cmentarzu Źródło: Wikimedia Andrzej Błaszczak CC BY-SA 4.0

Dramatyczne doniesienia ze świata. Rządzący alarmują, w jednej z najbardziej zaludnionych stolic na świecie sytuacja zrobiła się bardzo poważna. Liczba ofiar jest tak duża, że na cmentarzu zaczyna brakować miejsca. Drastyczny wzrost liczby pogrzebów.

W jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie rządzący pilnie alarmują. Sytuacja z dnia na dzień robi się coraz gorsza. Ogromna liczba ofiar sprawiła, że na cmentarzu zaczyna brakować miejsc. Zarządcy są przerażeni drastycznym wzrostem liczby pogrzebów. 

Na cmentarzu zaczyna brakować miejsc, sytuacja jest dramatyczna

Dżakarta jest jedną z najbardziej zaludnionych stolic na świecie. Od jakiegoś czasu sytuacja epidemiologiczna wygląda tam naprawdę poważnie. Pandemia koronawirusa spowodowała drastyczny wzrost liczby pogrzebów, wskutek czego powoli zaczyna brakować miejsc na cmentarzu. 

Jeśli liczba pogrzebów nie zmaleje w ciągu najbliższego czasu, na jednym z cmentarzy znajdujących się we wschodniej części miasta Pondok Ranggon, do końca października skończy się miejsce. Zarządca przekazał, że pozostało miejsce na około 1100 grobów na obszarze o wielkości 7 tysięcy metrów kwadratowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Stolica wkroczy w krytyczny moment w połowie października - mówił zarządca cmentarza podczas rozmowy z serwisem Kompas. Według szacunków już na początku października 2020 roku na cmentarzu pozostanie miejsca na około 380-400 ciał. Na Pondok Ranggon miesięcznie zostaje pochowanych ok. 700 zmarłych. Średnia w sierpniu to 27 ciał każdego dnia. 

- Rekord padł 31 sierpnia. Wtedy na naszym cmentarzu odbyła się rekordowa liczba 36 pogrzebów - przekazał zarządca cmentarza. Liczba osób, które zmarły wskutek zarażenia koronawirusem nieustannie rośnie. W marcu bieżącego roku wspomniany cmentarz został wyznaczony jako miejsce pochówku ofiar COVID-19. Od tamtego momentu zarządcy otworzyli osiem nowych działek. Spoczęło na nich łącznie 2625 ciał ofiar epidemii. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz, który rozwścieczył Polaków, już nie obowiązuje. Mamy potwierdzenie

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Pilny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja lada moment będzie krytyczna

Zarządca cmentarza pilnie alarmuje do władz miasta. Na ten moment nie przedstawiły one jeszcze żadnego planu na to, w jaki sposób poradzić sobie z tą dramatyczną sytuacją. W Indonezji łącznie wykryto 191 tysięcy przypadków zakażenia COVID-19. Wyzdrowiało 136 tysięcy, z kolei zmarło niemal 8 tysięcy osób. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Beata Kozidrak wyszła na scenę, nagle w jej oczach pojawiły się łzy. Trudno powstrzymać emocje
  2. Pszczoły mają lek na nowotwory. Zaskakujące wnioski naukowców
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Cukinia i papryka w cudownej kompozycji, magii dodaje nieziemska zalewa. Najlepiej zrobić porządny zapas, znika błyskawicznie

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News