Po druzgocącej klęsce Hillary Clinton wydaje się być załamana. Wydała polecenie by wszyscy obecni w jej sztabie wrócili do domów. Odmówiła również przemowy i oficjalnych gratulacji zwycięzcy wyborów, Donaldowi Trumpowi. 

Donald Trump po bardzo ostrej i długiej kampanii prezydenckiej został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jego przewaga nad rywalką okazała się być znaczna, co jak się okazuje kompletnie zdruzgotało Hillary Clinton.

Reakcja kandydatki demokratów na prezydenta USA i jej sztabu na porażkę jest co najmniej dziwna.

Najpierw Hillary Clinton odmówiła przemowy i oficjalnych podziękowań Trumpowi, a potem wydano polecenie osobom znajdującym się w sztabie i kibicującym Clinton, żeby udali się do domu.

 –  Powinniście wrócić do domu, przespać się trochę. Zobaczymy, co będzie jutro. Jesteśmy z was niezmiennie dumni. I jesteśmy dumni z niej, wykonała znakomitą robotę. Jeszcze nie przegrała. Muszę dzisiaj powiedzieć „dobranoc”. Wrócimy, kiedy będzie coś wiadomo – powiedział zwolennikom Clinton, szef jej sztabu, John Podesta.

Komentujący wybory i media nie pozostawiają za to zachowanie na Clinton suchej nitki. Według sporej większości to jawna kapitulacja, ponieważ – jak zauważają – nie odsyła się swoich zwolenników do domów, jeśli czeka się na ogłoszenie swojej wygranej.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również