Co to jest Cleganebowl? Czeka nas walka Góry z Ogarem w Grze o Tron

Co to jest Cleganebowl? Czeka nas walka Góry z Ogarem w Grze o Tron Źródło: Youtube/ Eme Zorrilla

Cleganebowl w Games of Thrones, czyli fanowska teoria bratobójczej walki pomiędzy Górą i Ogarem. Czy ta teoria ma sens? Czy w sezonie 8. Cleganebowl dojdzie w końcu do skutku? Wszyscy czekają na finał konfliktu braci z rodu Clegane. Reddit snuje teorie.

Cleganebowl w Game of Thrones - teoria bratobójczej walki

Cleganebowl, czyli kolejna fanowska teoria, która rozgrzewa pasjonatów Games of Thrones. Góra i Ogar, ostatni potomkowie rodu Clegane, mają podobno stoczyć między sobą ostateczną walkę, nazywaną przez fanów mianem właśnie Cleganebowl. Reddit tylko podsyca emocje. Czy przewidywania widzów się sprawdzą?

Sezon 8. Cleganebowl w Grze o Tron?

Ostatni, 8. sezon Game of Thrones, to w końcu czas na bratobójczą walką, twierdzą fani serialu. Emocje budowane były od początku serialu. Na jego starcie poznajemy ich jako braci, ostatnich potomków rodu Clegane służącego Lannisterom, którzy - delikatnie mówiąc - nie pałają do siebie miłością.

Mieliśmy już też okazję obserwować starcie braci podczas Turnieju Namiestnika zorganizowanego przez Roberta Baratheona. Niestety ich walka została wtedy przerwana przez króla. Teraz wszyscy z nadzieją czekają na emocjonujące Cleganebowl w 8. sezonie Gry o Tron.

Cleganebowl - co to? Reddit snuje teorie

Od dawna mówi się, że ostatni sezon megaserialu ma być pełen krwawych scen. Fani już zawiedli się na wielkiej bitwie o Westeros. Zbyt chaotyczna, mało przemyślana, według niektórych za mało agresywna i krwawa, ale przede wszystkim... zbyt ciemna. Realizacja tego odcinka pozostawiała wiele do życzenia.

Nic dziwnego, że widzowie pokładają teraz duże nadzieje w walce między Górą i Ogarem, nazwanej Cleganebowl. Reddit, forum, na którym pojawiły się pierwsze pomysły na tego typu rozwiązanie braterskiego sporu, wciąż podsyca emocje, a fani dyskutują o tym, jak mogłaby przebiegać ich walka w ostatnim sezonie serialu.

Góra i Ogar - dlaczego tak się nienawidzą?

Góra i Ogar, od początku historii nienawidzą się nawzajem, jednak dopiero kilka sezonów później dowiadujemy się, co było początkiem ich konfliktu. Górę, czyli Gregora Clegane'a, poznajemy jako potężnego i okrutnego człowieka, który z niewiadomych przyczyn jest rycerzem Rhaegara Targaryena. Ogar zaś, to jego brat Sandor Clegane, nazywany również Psem, ze względu na potwornie okaleczoną twarz.

W ciągu rozwoju akcji serialu dowiadujemy się, że odpowiedzialnym za oszpecenie jego twarzy jest właśnie Góra, który w dzieciństwie, w szaleńczej złości za zabranie jego zabawki, przycisnął głowę Sandora do ognia. Spowodował tym nie tylko rany na jego twarzy, ale również wzbudził w Ogarze ogromny strach przed płomieniami, który towarzyszy mu już przez całe życie. Również przez to wydarzenie Ogar wzgardził stanem rycerskim i nie pozwolił się nigdy pasować. 

Po śmierci ojca okrutny Gregor został głową rodu Clegane. Ogar postanowił więc opuścić dom i zaczął służbę na dworze królewskim u Lannisterów jako obrońca Joffreya, kryjąc początkowo swoją twarz pod hełmem w kształcie głowy psa.

Po wielu wydarzeniach, które odmieniły zarówno Górę jak i Ogara, ma wreszcie dojść do legendarnej walki braci. Od tamtego czasu Góra otarł się o śmierć i przywrócony do życia został nieznanymi metodami Qyburna. Trudno powiedzieć, czy jest jeszcze do końca człowiekiem. Ogar przeszedł znaczną przemianę, z nieczułego i okrutnego człowieka stając się bohaterem walki o Winterfell.

Ostatni raz widzieliśmy go, kiedy niepostrzeżenie wymknął się z obronionego zamku i udał się w stronę Królewskiej Przystani. Z rozmowy, którą poprowadził z Aryą Stark (która, podobnie jak on, jedzie w tajemnicy do stolicy Siedmiu Królestw), wynika, że ma tam "niepozałatwiane sprawy". Czy to oznacza ostateczne starcie braci?

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Gregor Clegane - kim jest Góra z Gry o Tron?
  2. Ogar - Gra o Tron. Brat Góry ma trudną historię
  3. Gra o Tron S08E05 - trailer. Co zapowiada zwiastun odcinka?
  4. Góra - Gra o Tron. Ile ma wzrostu, czy jeszcze żyje?
  5. Trwa ostatni sezon Gry o Tron. Teraz wszystko się wyjaśni

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News