Powinniście ją jeść kilka razy w tygodniu. Surówka z tych warzyw leczy!

Powinniście ją jeść kilka razy w tygodniu. Surówka z tych warzyw leczy! Źródło: Fot. Pixabay.com/Luboshouska

Ciśnienie krwi trzeba bezustannie kontrolować. Jego wysoki poziom może prowadzić do prawdziwej tragedii, zapobiec jej jednak można w bardzo prosty sposób. Surówka z tych warzyw jedzona kilka razy w tygodniu może mieć zbawienne skutki dla naszego zdrowia.

Ciśnienie krwi trzeba bezustannie monitorować, w innym przypadku narażeni jesteśmy na koszmarne niebezpieczeństwo. Nadciśnienie oraz wysoki poziom złego cholesterolu to bardzo często występujące przypadłości w naszym społeczeństwie. Z tymi problemami zmagają się setki osób, tymczasem okazuje się, że istnieją banalnie proste sposoby na pozbycie się tych problemów. 

Wielu z nas nie docenia potencjału warzyw, których codziennie używamy w kuchni. Choć traktujemy je jako dodatek, wystarczy stworzyć z nich pyszną surówkę, dzięki której ciśnienie krwi w końcu będzie na odpowiednim poziomie. Jedzenie jej kilka razy w tygodniu może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie oraz codzienne samopoczucie. 

Ciśnienie krwi i wysoki poziom złego cholesterolu to gigantyczny problem naszej cywilizacji

Nadciśnienie oraz wysoki poziom złego cholesterolu mogą prowadzić do tak poważnych zdarzeń, jak zawały serca czy udary mózgu. Niestety bardzo często występują razem, a ich występowanie uregulowane jest stylem życia. Bezustanny stres, pośpiech oraz niewielka ilość snu sprawiają, że nasze organizmy są przemęczone. Do tego wystarczy dołączyć siedzący tryb życia i nieszczęście gotowe. 

Lekarze często ciśnienie krwi polecają regulować za pomocą drogich leków i specyfików nabywanych w aptekach. Tymczasem okazuje się, że wystarczy nieco zadbać o sposób swojego odżywiania oraz przemyśleć swój styl życia, by ciśnienie krwi wróciło do normy. Całą sprawę załatwić może surówka z dwóch warzyw, które każdy z nas ma w swojej lodówce. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Połączenie tych dwóch warzyw może cudownie wpłynąć na nasze zdrowie

Zbawienną mieszkanką okazuje się surówka z ogórka oraz cebuli, do której dodawać możemy dowolne dodatki i przyprawy. Pierwsze z warzyw posiada bardzo dużo potasu, magnezu oraz błonnika. Wszystkie te składniki zapewnią nam zrównoważenie ilości sodu w komórkach, wyregulują ciśnienie krwi oraz obniżą poziom złego cholesterolu. 

Podobnie zbawienna jest cebula, której właściwości bakteriobójcze są wręcz legendarne. Działania moczopędne wpłyną na oczyszczenie organizmu, a substancje w niej zawarte także pomogą uporać się ze złym cholesterolem. Ta prosta mieszanka jest również wyjątkowo smaczna i z pewnością wielu osobom poprawi także samopoczucie.

  1. Nie żyje gwiazdor znanego HITU. Policja twierdzi, że to ZABÓJSTWO na zlecenie
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że mógł zrobić coś takiego
  3. Barbara Kurdej - Szatan jest w ciąży?! "Brzusio rośnie"
  4. Podczas porodu oderwano dziecku główkę. Teraz sprawą zajmie się prokuratura we Wrocławiu
  5. Nagły zwrot w sprawie Bieniuka. Adwokaci oskarżycielki nie będą jej dalej reprezentować
  6. Dziś w nocy zamordowali dziennikarkę. TVN poinformował o ogromnej tragedii

Źródło: Wprost

Następny artykuł