Protest nauczycieli cios dla Zalewskiej.
Screenshot z youtube.com/RadioZET
Mateusz Nieścierowicz - 22 Marca 2019

Cios dla Zalewskiej. Nawet jej koledzy wezmą udział w proteście nauczycieli

Protest nauczycieli, który ma rozpocząć się 8 kwietnia, może całkowicie odmienić oblicze polskiej oświaty. Przyłączają się do niego szkoły z całej Polski. W demonstracjach wezmą udział także byli koledzy Anny Zalewskiej, z którymi ta kiedyś współpracowała.

Protest nauczycieli najprawdopodobniej odbędzie się, choć ostatnią nadzieją, aby mu zapobiec, jest spotkanie związkowców z minister Zalewską już w najbliższy poniedziałek. Negocjacje najprawdopodobniej nie przyniosą jednak skutku i 8 kwietnia zobaczymy protestujących w całej Polsce nauczycieli.

Co zaskakuje do protestu przyłączają się nawet koledzy Anny Zalewskiej, z którymi ta kiedyś pracowała.

Anna Zalewska ma twardy orzech do zgryzienia. Protestują przeciwko niej nawet koledzy

Przeszłość Minister Edukacji Anny Zalewskiej jest wielu osobom nieznana. Nie wiedzą dokładnie, gdzie pracowała, a także czym zajmowała się polityk. Okazuje się, że niegdyś była ona wicedyrektorką w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach. Ponoć swój urząd pełniła dobrze - toteż dziwi fakt, że pracujący w placówce nauczyciele postanowili tłumnie przyłączyć się do strajku, który będzie miał miejsce już 8 kwietnia.

Dotychczas gorącą sytuację minister próbowała załagodzić. Na każdym kroku podkreślała zmiany, które już niedługo będą miały miejsce. Wszystko po to, aby zapobiec strajkowi.

- Likwidacja godzin karcianych, nagrody od 200 do 500 zł dla wyróżniających się, każda godzina dodatkowa zajęć będzie płatna. Nauczyciel stażysta dostanie 1300 zł na start, co przy zerowym PIT do 26 roku życia da świetny rezultat. (...) O ponad 10 mld zł przez ostatnie trzy lata zwiększyliśmy środki przekazywane na edukację - zachwalała minister edukacji.

Obietnice zdały się jednak na nic i nauczyciele nie przejmują się obietnicami rządu. Związkowcom zależy na podwyżce w wysokości 1000 zł, z którego to postulatu nie zamierzają zrezygnować. Są przygotowani do bardzo długiej i wyczerpującej walki z obecnym rządem PiS.

Źródło: NaTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News