Cimoszewicz: "Polacy BRALI udział w Holocauście"

Cimoszewicz: "Polacy BRALI udział w Holocauście" Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Włodzimierz Cimoszewicz wzbudził wiele kontrowersji po tym, jak w wywiadzie powiedział o uczestnictwie Polaków w Holocauście.

Polityk skupiał się głównie na podkreśleniu tego, że Polacy aktywnie brali udział w Holocauście, a bohaterskie postawy Polaków, którzy ratowali Żydów spychał na dalszy plan.

Cimoszewicz atakuje PiS za nowelę ustawy o IPNPeugeot 308 Sprawdź!

Cimoszewicz: większość wyborców Kukiza nie pójdzie na wybory Kontrowersyjne słowa Cimoszewicza padły w związku z pytaniem o nowelę ustawy o IPN, która dla polityka to: - Jeden z wielu przykładów oszukańczego sterowania emocjami i opiniami co najmniej połowy społeczeństwa. Wmawia się ludziom, że Polska jest nieustannie, kłamliwie atakowana i pomawiana. Cimoszewicz podkreślił, że należy otwarcie informować o tym, że Polacy brali udział w Holokauście.

Zdaniem Cimoszewicza trzeba mówić o udziale Polaków w HolocausciePeugeot 308 Sprawdź!

Polityk ujawnia: Posłanki PiS mają problem z alkoholemOczywiście, że brali. Mówić trzeba o tym otwarcie i uczciwie - powiedział. Gdy rozmówca polityka stwierdził, że Polacy znacznie bardziej pomagali Żydom w zestawieniu z innymi państwami będącymi pod niemiecką okupacją, a szmalocwnikom groziły wyroki śmierci z ramienia Państwa Podziemnego polityk powiedział: - Wszyscy mamy obowiązek pamiętać o tych bohaterskich ludziach, ale nie wolno nam ich bohaterstwem zasłaniać zbrodni i podłości znacznie liczniejszej grupy Polaków  Źródło: se.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu