Obserwuję od wczoraj kabaret z 17-latkiem, którego prokuratura wzięła na dołek za filmik z pijanym prezydentem i własnym oczom nie wierzę. Cała ta sytuacja udowadnia prawdziwość słów prezesa TVP, Jacka Kurskiego, że Polacy to ciemny lud, który wszystko kupi.

O co chodzi? Otóż – CAŁKIEM PRZYPADKIEM – wczoraj doszło do „SKANDALU” z udziałem prokuratury, która zajęła się rzekomym obrażaniem głowy państwa w jakimś mało popularnym filmiku jakiegoś randomowego i w ogóle nieznanego nastoletniego internauty. Sprawa – oczywiście – nabrała rozgłosu, bo jak to tak, jakiegoś szczyla aresztować za głupi filmik.

Do grona zniesmaczonych i oburzonych działaniami prokuratury dołączyli – „całkiem szczerze” – politycy Prawa i Sprawiedliwości – w tym prezydent Duda, który stanął po stronie gówniarza, a do prokuratury rzekł – ku uciesze gawiedzi –  „Dajcie spokój” i minister sprawiedliwości, który z niekrytym – i oczywiście „szczerym” – oburzeniem zażądał wyjaśnień od prokuratora generalnego.

duda kuc

Otóż – moje drogie pelikany co łykają wszystko – cała afera z filmikiem nie wybuchła wczoraj przypadkiem. Żeby zrozumieć o co w rzeczywistości chodzi należy być obdarzonym umiejętnością kojarzenia prostych faktów.

Sprawa z filmikiem i „zbyt pochopną” decyzją prokuratury, reakcje polityków PiS na tą sprawę to nic innego jak ustawka obecnego obozu władzy. Dalej nic? To wytłumaczę jak chłopu zza miedzy – ustawka była po to by „udowodnić” ciemnemu ludowi – przy pomocy zaprzyjaźnionego oddziału prokuratury, któremu dano jakieś gwaranty – że prokuraturę należy kontrolować.

Ach, czy wspominałem, że ustawka miała miejsce na dzień przed głosowaniem nad zmianami autorstwa PiS, polegającymi na połączeniu urzędu prokuratora generalnego z urzędem ministra sprawiedliwości co da PiSowi nieograniczoną władzę nad wymiarem sprawiedliwości?

W komentarzach podzielcie się swoimi wrażeniami, bo ciekaw jestem jak to jest być pelikanem z ciemnego ludu.

Bądź na bieżąco z moimi wpisami. Kliknij Lubię to!