Prezydencki projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, miał pomóc tysiącom tzw. frankowiczów. Jak się jednak okazało, są oni przeciwni pomysłowi Andrzeja Dudy. Nie do niego mają jednak w tej sprawie największe pretensje.

Przedstawiciele stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”, które zrzesza wiele osób z kredytami we frankach, uważają projekt przedstawiony przez prezydenta za wadliwy. Przypomnieli oni politykom, że „większość z osób posiadających umowy o kredyt, mimo odebrania im kredytowanej nieruchomości, pozostała z gigantycznym długiem”. Nie są oni już jednak uprawnieni do pomocy, mającej swoje źródło w pomyśle Andrzeja Dudy.

Największa złość frankowiczów kierowana jest jednak nie w stronę prezydenta, a ministra Mateusza Morawieckiego. Polityk, w którym osoby te pokładały wielkie nadzieje, stwierdził bowiem oficjalnie, że propozycja Andrzeja Dudy jest bardzo dobra i ciekawa, a przede wszystkim potrzebna.

„Stop Bankowemu Bezprawiu” czują się oszukani przez ministra rządu Beaty Szydło, dlatego chcą się z nim jak najszybciej spotkać. Polityk nie odpowiedział jeszcze jednak w żaden sposób na tę propozycję.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również

Zobacz również