Była przerażona, że mąż zostawi ją po ciąży. Gdy usłyszała jego odpowiedź, rozpłakała się

Była przerażona, że mąż zostawi ją po ciąży. Gdy usłyszała jego odpowiedź, rozpłakała się Źródło:

Ciąża była jej wielkim marzeniem. Jednak po urodzeniu dziecka jej ciało diametralnie się zmieniło. Obawiając się reakcji męża, który mógłby uznać ją za nieatrakcyjną, Laura nie potrafiła poradzić sobie z problemem. Gdy usłyszała od mężczyzny te słowa, natychmiast przekazała je dalej.

Ciąża była dla niej ogromnym przeżyciem. Pomimo pozytywnych emocji, jakie przyniosła jej ta wspaniała chwila, jej ciało uległo dramatycznej przemianie. Zauważyła rozstępy, zwiotczałą skórę i przebarwienia. Do tego dochodziło permanentne zmęczenie, które zniechęcało ją do walki o sylwetkę. Obawiała się, że jej mąż nie będzie chciał dłużej z nią sypiać. W jej głowie pojawiła się także myśl o tym, że od niej odejdzie.

Laura bała się reakcji swojego męża. Czemu ciąża tak bardzo zmieniła ich relację?

Pewnego dnia, Laura postanowiła podzielić się z mężem refleksją tym, jakie obawy jej towarzyszą po urodzeniu dziecka. - To ciało nie jest tym, w którym się zakochałeś. Ciało, w którym się zakochałeś, było wyrzeźbione, muskularne, nie było na nim rozstępów, zwłaszcza na piersiach, nie było też blizn na brzuchu. Ciało, w którym się zakochałeś pasowało do obcisłych jeansów, mogłam wejść do sklepu, złapać parę spodni i wyjść, wiedząc, że pasują. Twoje ciało zostało takie, jak było, a moje zmieniło się w każdy możliwy sposób. To niesprawiedliwe - powiedziała zapłakana, stojąc przed mężem. Nie spodziewała się, że mężczyzna jej obawy przyjmie z tak wielką troską i spokojem. Po chwili, stojący przed nią mąż ustosunkował się do jej słów. - Masz rację, to nie jest ciało, w którym się zakochałem. To ciało umożliwiło przyjście na świat naszych dzieci, karmiło je, kochało, dało im życie. Twoje ciało teraz sprawia, że zakochuję się w nim coraz bardziej każdego dnia. Nie wiedziałem, czym jest miłość, dopóki nie zobaczyłem tego ciała i nie zrozumiałem, co ono potrafi. Dziękuję ci za to - odpowiedział mąż Laury. Tę wzruszającą rozmowę z mężem kobieta spisała i umieściła na swoim profilu na Facebooku. Internet natychmiast oszalał i zaczął przekazywać treść tej wypowiedzi dalej. Kobieta nie zdawała sobie sprawy, że w ciągu kilku dni stanie się znana niemal na całym świecie. - Drogie panie, pamiętajcie, że nie wygląd, lecz samopoczucie po ciąży powinno być dla was najważniejsze. Jeśli twoja druga połówka faktycznie cię kocha, będzie cię kochać dalej bez względu na to, jak bardzo zmieniło się ciało - dodała na koniec swojej wiadomości.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmiany u kobiet w ciąży

Okazuje się, że nie tylko ciało pod wpływem eksplozji hormonów i dodatkowych kilogramów zmienia swój kształt, ale i mózg kobiety! Naukowcy z pomocą rezonansu magnetycznego sprawdzili, co się dzieje wewnątrz ośrodka układu nerwowego. Porównano wyniki badań kobiet po ciąży oraz kobiet bezdzietnych. U tych pierwszych oceniono... znaczny ubytek substancji szarej w płacie czołowym. Dalej, zaznaczono, że zmianie uległy miejsca w mózgu związane z empatią, współpracą socjalną oraz procesem poznawania ról społecznych. Na takie zmiany, bez względu na konsekwencje, naprawdę warto czekać!ZOBACZ TAKŻE:
  1. Myślała, że to ciąża. Prawda ją przeraziła
  2. Gwiazda Rodzinki.pl stoi przed trudną decyzją. Ciąża pokrzyżowała jej plany
  3. To nie ciąża ani tłuszcz. Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli w brzuchu kobiety
Następny artykuł