Otyła kobieta urodziła dziecko ważące 18 kg! Lekarze złapali się za głowy

Otyła kobieta urodziła dziecko ważące 18 kg! Lekarze złapali się za głowy

Ciąża i poród to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w historii każdej rodziny. Rodzący się nowi obywatele świata są zwykle witani z wielką radością i przejęciem. Gdy lekarze zobaczyli tego ważącego 18 kilogramów noworodka, z pewnością nie wiedzieli, co powiedzieć.

Ciąża pewnej mieszkanki Australii przeszła do historii po tym, jak jej efektem okazał się 18-kilogramowy noworodek. Co ciekawe kobieta nie przeszła wcześniej żadnego badania ginekologicznego, gdyż po prostu nie było widać, że rośnie jej ciążowy brzuszek. Matka zadziwiająco ciężkiego i dużego dziecka jest ważąca 270 kilogramów kobieta z Perth w stanie Australia Zachodnia. Początkowo lekarze byli pewnie, że muszą przygotować się na co najmniej bliźnięta, jeśli nie trojaczki lub więcej.

Ostatecznie poród się udał, życiu matki nie zagraża niebezpieczeństwo, a największy noworodek w historii to zdrowy chłopiec. Sprawą natychmiastowo zainteresowały się media.

Ciąża zakończona historycznym porodem

Rodzina kobiety nie mogła przetransportować jej do szpitala własnym środkiem transportu. Z racji jej ogromnej tuszy potrzebna była karetka.   Sama kobieta bardzo długo nie wiedziała, że jest w błogosławionym stanie i nie przeszła żadnych badań prenatalnych. Dzień porodu był dniem, w którym dowiedziała się o płci i przede wszystkim rozmiarach swojej pociechy. - Miałem do czynienia z wieloma kobietami, które zmagały się z problemem otyłości, ale ten poród był wyjątkowy. Początkowo myślałem, że kobieta spodziewa się bliźniaków lub trojaczków. Okazało się, że jest tylko jeden, duży i silny chłopiec. Najwyraźniej w przyszłości zostanie graczem rugby - miał powiedzieć jeden z obecnych przy porodzie lekarzy. Poród został wykonany metodą cesarskiego cięcia, gdyż poród naturalny byłby niemożliwy. Miejmy nadzieję, że najcięższy noworodek w historii jest faktycznie zdrowy, ale jego rozmiar jedynie przyda mu się w przyszłym życiu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Inne przypadki niecodziennych ciąży

Wcześniej, co oczywiste, dochodziło już do narodzin niezwykle dużych noworodków. W kwietniu zeszłego roku w Sacramento w stanie Kalifornia w USA na świat przyszło dziecko o wadze niemal 6 kilogramów. Kilka lat temu w Indonezji na świat przyszedł chłopiec o wadze 8,7 kg. W Indiach natomiast urodziła się dziewczynka o wadze niemal 7 kilogramów. Dziecko z Perth jest jednak rekordzistą, któremu trudno będzie dorównać. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Była na szczycie, została sama. Teraz nie pamiętają o niej nawet w najważniejszym dniu
  2. Marta Kaczyńska napisała o zaginięciu męża! Poruszenie w sieci
  3. Co na to Tede? Jego byłą obraca teraz jeden z najpopularniejszych gwiazdorów
źródło: popularne.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News