Ciężarna poszła z mężem na badanie USG. Gdy spojrzeli w monitor, nie mogli uwierzyć własnym oczom, coś podobnego zdarza się bardzo rzadko

Ciężarna poszła z mężem na badanie USG. Gdy spojrzeli w monitor, nie mogli uwierzyć własnym oczom, coś podobnego zdarza się bardzo rzadko Źródło: Facebook.com/Webb Quadruplets Updates

Narodziny dziecka to jeden z największych cudów na świecie. Są to piękne chwile dla rodziców i całej rodziny, ale niewątpliwie także momenty stresujące i męczące. Gdy ta para udała się na kontrolne USG, byli zaskoczeni - taka ciąża zdarza się raz na 15 milionów.

Każda ciąża jest wyjątkowa, najlepiej wiedzą o tym same matki, o czym doskonale przekonała się pewna para, Bethani i Tim Webb z Hythe z USA. Ich przypadek okazał się bardzo szczególny. 

Poznali się w 2013 roku. W 2015 roku, zaledwie dwa lata po poznaniu się, wzięli ślub. Ustalili, że pragną mieć dużą rodzinę. Już kilka miesięcy po ślubie Bethani była w ciąży. W 3. miesiącu ciąży wybrali się na rutynowe badanie USG, żeby sprawdzić, czy ciąża przebiega pomyślnie i czy maleństwo rozwija się prawidłowo.

uploaded

Tego nie spodziewał się nikt 

Gdy pielęgniarka pokazała im obraz USG na monitorze, cała trójka, zarówno rodzice, jak i położna zaniemówili. Na monitorze widniało nie jedno dziecko, a czwórka. Okazało się, że Bethany nosiła w sobie cztery identyczne  dziewczynki. Taka ciąża pojawia się średnio raz na 15 mln. Ciąże mnogie pojawiają się zazwyczaj w przypadku zapłodnień in vitro, bardzo rzadko powstają przy poczęciu naturalnym. Tym bardziej było to zaskakujące, ponieważ ani u Bethani ani u Tima w rodzinie nie zdarzały się ciąże bliźniacze, ani tym bardziej mnogie.

-Nie mogłam w to uwierzyć. Byłam w szoku. Sądziłam, że robiąca badanie pielęgniarka sobie żartuje. Nie wierzyłam jej -wyznała Bethani CBS News.

Kobieta urodziła po cesarskim cięciu, w 33 tygodniu ciąży. 4 zdrowe dziewczynki przyszły na świat w czerwcu 2016 roku. Ich imiona to: McKayla, Grace oraz Emily i Abigail.

 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

4 niemowlęta w domu

Poród jest jednym z najtrudniejszych przeżyć w życiu. Jednak w przypadku tej pary prawdziwe trudności zaczęły się dopiero po porodzie, jako że para musiała radzić sobie z wychowaniem czwórki niemowląt. Dziewczynki były do siebie tak podobne, że sami rodzice mieli problemy z odróżnianiem swoich dzieci. Wpadli za to na genialny pomysł - malowali im paznokcie u stóp na różne kolory. To bardzo ułatwiło im rozróżnianie identycznych dziewczynek. 

Opiekowanie się czwórką malutkich dzieci było bardzo trudne, mogło to przytłoczyć świeżo upieczonych rodziców. Wiele problemów stwarza jedno dziecko, a co dopiero czwórka. Na szczęście z pomocą przyszli sąsiedzi i wolontariusze, którzy pomogli uzbierać niezbędne środki finansowe na utrzymanie rodziny. Dziewczynki zużywają dziennie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu pieluch. Dobrzy ludzie pomogli rodzicom zebrać pieniądze na większy samochód, który pomieściłby ich całą 6-osobową rodzinę. Dodatkowo raz w tygodniu odwiedza ich wolontariusz, który pomaga w opiece nad dziećmi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
2. Wszyscy mieli nadzieję, że się uda. Niestety nie żyje, nowotwór wygrał

Choć para przyznaje, że czasem bywają bardzo zmęczeni, są jednocześnie bardzo szczęśliwi. Ich przygody z czworaczkami można śledzić na Facebooku: "Webb Quadruplets Updates". Dziewczynki wyglądają jak sklonowane, są niesamowicie podobne do siebie. 

uploaded

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Lidl zaszalał z wynagrodzeniami z powodu braku pracowników. Możesz zarobić 50 zł za godzinę
  3. Niepokojące doniesienia o córce Agaty Dudy. Chodzi o jej zdrowie, nie tylko nałóg je niszczy
  4. Dziecko wzięło do ust roślinę, kilka godzin później zmarło. Rodzice ostrzegają, każdy ma ją w domu
  5. Trudno powstrzymać łzy. Śmierć odebrała jej wszystko, Edyta Górniak wyznała bolesną i tragiczną prawdę, o której mało kto wiedział

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News