W chwili narodzin ważyła 200 g i mierzyła 20 cm. Niesłychane, w wieku 14 lat wygląda jak 2-letnie dziecko

W chwili narodzin ważyła 200 g i mierzyła 20 cm. Niesłychane, w wieku 14 lat wygląda jak 2-letnie dziecko Źródło: YouTube

Ciąża tej kobiety przebiegała prawidłowo, dopiero po porodzie wyszło na jaw, że jej dziecko jest chore. Córeczka była tak mała, że wszyscy drżeli o jej życie. Dziś ma 14 lat - ale wygląda na dużo młodszą.

Ciąża nie była zagrożona, więc nikt się nie spodziewał, że dziewczynka, która pojawi się na świecie, będzie aż tak mała. W chwili narodzin ważyła zaledwie 200 g i mierzyła 20 cm. Lekarze oraz pielęgniarki po raz pierwszy widzieli tak małe dziecko, które nie było wcześniakiem.

Ciąża była najszczęśliwszym okresem w jej życiu

Dziecko zostało nazwane przez pielęgniarki "Calineczką". Córeczka Brianne Jordan wyglądała jak niewielka laleczka i mieściła się w dłoni. Mama od pierwszego wejrzenia zakochała się w swoim nowo narodzonym dziecku, ale lekarze nie mieli dla niej dobrych informacji.

Diagnoza była niespotykana, zaledwie 100 osób na całym świecie cierpi na tą przypadłość. Choroba, która dotknęła "Calineczkę" to karłowatość pierwotna. Dziewczynka ma tez pewien niedorozwój mózgu. Lekarze nie dawali jej szans na długie życie. Poradzili nawet mamie, by szybko zorganizowała pogrzeb i zaczęła żegnać się z dzieckiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na szczęście lekarze nie mieli racji. Dzisiaj "Calineczka" ma 14 lat, jest zdrowa i prawidłowo się rozwija. Chociaż będąc nastolatką wygląda na połowę młodszą, to może robić wszystko to, co jej rówieśnicy. Każdego dnia chodzi do szkoły, gra w ulubione gry czy gotuje. Kuchnia jest jej największą pasją, a jak twierdzi jej mama, świetnie jej to wychodzi.

- Za każdym razem jak widzę, że świetnie sobie radzi, mam ochotę płakać z dumy. Płakałam już wiele razy, bo to niesamowite, że Kenadie ciągle próbuje nowych rzeczy - mówi mama.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda TVN porzuciła swoją córeczkę. Fani byli zniesmaczeni, nie pomogły wyjaśnienia

2. Suczka zaszła w ciążę, jej brzuch nie przestawał rosnąć. Gdy doszło do porodu, poznali nieprawdopodobną prawdę, nigdy tego nie zapomną

Problem z jakim zmaga się 14-latka to szykanowanie ze strony kolegów ze szkoły. Ze względu na swój nietypowy wygląd rówieśnicy wytykają ją palcami. I nie szczędzą ostrych słów.

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Auchan PRZEJMUJE sklepy konkurenta. Sieć chce podbić polski rynek
  2. Zapłakana 6-latka wręczyła mamie liścik od zakonnicy. Gdy kobieta go przeczytała, zrobiło jej się ciemno przed oczami
  3. Niesamowita, długo ukrywana przed mediami wiadomość! Już jest po porodzie, Michał Szpak w euforii, jego rodzina właśnie się powiększyła
  4. 41-letnia mama zdaniem lekarzy miała nie przeżyć więcej niż 4 miesiące. Nowa żona byłego męża uratowała jej życie
  5. Przewidziała zamach na Jana Pawła II. Wizja siostry Łucji nt. przyszłości Polski ścina z nóg

źródło: popularne

Następny artykuł