200 lat temu mężowie robili żonom niewyobrażalne rzeczy podczas stosunków. Myśleli, że powstrzymają ciążę

200 lat temu mężowie robili żonom niewyobrażalne rzeczy podczas stosunków. Myśleli, że powstrzymają ciążę Źródło: youtube.com

Ciąża 200 lat temu była dla wielu kobiet problemem. Zamiast poddawać się zazwyczaj nieudanym i bolesnym aborcjom, wolały polegać na wiedzy lekarzy i męża. Stosowano naprawdę zaskakujące metody, aby nie doszło do zapłodnienia.

Ciąża nie zawsze była chciana przez obie strony. Małżeństwa, które miały już wiele dzieci, nie pragnęły kolejnych "gęb do wykarmienia". Zaczęto stosować zadziwiającą antykoncepcję, wiele osób może poczuć się oburzonych - ignorowano kobiece potrzeby.

Ciąża nie zawsze była pożądana 200 lat temu. Istniały dziwne techniki antykoncepcyjne zarządzone przez lekarzy

Należy zacząć od tego, że 200 lat temu w społeczeństwie istniało przekonanie, które dziś może nie mieścić się w głowie. Mianowicie, lekarze z tamtych lat byli zdania, że mężczyzna nie może żyć w monogamii, a kiedy nie uprawia seksu regularnie, jego ciało marnieje i jest to dla niego po prostu niezdrowe. Dużą sławą cieszyły się domy publiczne, lecz w domu należało wypełnić "małżeński obowiązek". Pary nie zawsze chciały, by stosunek kończył się ciążą.

Praca naukowa lwowskiego lekarza Artura Ligiszy z 1903 roku głosi, że aby zapobiec ciąży, mąż powinien od razu przystępować do współżycia. Nie powinien żony przytulać, całować i pieścić, tylko "przystępować znienacka". Aby zapobiec ciąży lekarze radzili, aby na moment przed wytryskiem żona nabierała w usta powietrze i długo je trzymała. Niedotlenienie miało powodować, że do zapłodnienia nie dochodziło. To nie wszystko.

Kobieta nie miała szans na zaznanie jakiejkolwiek czułości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najprostszą metodą stosowaną przez małżeństwa była ta, aby podczas stosunku kobieta w ogóle się nie poruszała. Mąż miał się zaspokoić - oczywiście znienacka - ale kobieta nie miała prawa nawet drgnąć. Leżenie bez ruchu miało podobno wpływać na ruch plemników i tym sposobem wg lekarzy nie docierały do jajeczka.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasia Cichopek jest w ciąży? Nowe zdjęcia mówią WSZYSTKO
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Lekarze i domorośli seksuolodzy tym bardziej przestrzegali przed pieszczotami w stronę małżonki. Uważano, że kobieta znać w łóżku tylko tę surową i stanowczą stronę męża. Istniało przekonanie, że jeśli żona zazna przyjemności, będzie chciała więcej i więcej. Idąc tokiem rozumowania, będzie zdradzać swojego partnera. Im więcej zdrad, tym większa szansa na niechcianą ciążę, a mężczyzna ani myślał wychowywać nieswoje dziecko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News