Była w śpiączce. Nagle zaczęła rodzić

Była w śpiączce. Nagle zaczęła rodzić Źródło: youtube.com/ 13009664

Ciąża rozwiązała się w najmniej spodziewanym momencie. Jedna z pacjentek przebywających w stanie śpiączki w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zaczęła rodzić, mimo że sama przebywała w stanie śpiączki. Tego dnia personel placówki nie zapomni już nigdy.

Ciąża przebywającej w śpiączce pacjentki, która przebywała pod specjalną obserwacją, sprawiła nie lada zaskoczenie. Młoda kobieta, która znalazła się w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, zrobiła istną niespodziankę opiekującym się nią lekarzom. Medycy zauważyli, że przebywająca w stanie błogosławionym chora zaczęła robić. Dziecko od najwcześniejszych chwil swojego życia było zagrożone śmiercią.

Ciąża została rozwiązana w trakcie śpiączki. Nieprawdopodobny poród w Łodzi

Kobieta w szpitalu przebywała z powodu poważnego wypadku. Ponieważ była w ciąży, lekarze dołożyli wszelkich starań, aby dziecku znajdującym się w łonie matki nic się nie stało. W trakcie rutynowych badań pacjentka zaczęła rodzić.

- To bardzo skomplikowana sytuacja. Ciężarnej kobiecie nie można podawać wielu leków. Musieliśmy być bardzo ostrożni. Dodatkową trudnością w takim przypadku są przepisy prawne. Na każdą czynność medyczną musi wyrazić zgodę pacjent, a w tym wypadku musieliśmy działać błyskawicznie i prosić o zgodę na kolejne procedury sąd rodzinny – mówi Bogusław Sobolewski koordynator zespołu lekarzy anestezjologów w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poród przebiegł bez komplikacji

Mimo że dziewczynka w chwili swoich narodzin była wcześniakiem, a sama akcja porodowa była wyjątkowo skomplikowana, to lekarzom udało się bezpiecznie przeprowadzić pacjentkę przez cały ten proces. Dziecko trafiło do swoich krewnych, którzy będą doglądać je do momentu wybudzenia się mamy ze śpiączki. Mimo wielkiego stresu, lekarze udowodnili, że potrafią być istnymi cudotwórcami.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda TVN przez chorobę syna rzuciła karierę. Jest nieuleczalnie chory, dla niego poświęciła wszystko
2. Mama wtarła najstraszniejszą substancję świata w dziąsła dziecka. Nie miało szans na przeżycie

Dziewczynka została wypisana w dobrym stanie zdrowia. Musi być jednak, co jest normą w przypadku wcześniaków, pod długotrwałą opieką specjalistów – mówi Tomasz Talar, neonatolog.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koniec waloryzacji emerytur. Nowy, REWOLUCYJNY sposób naliczania
  2. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
  3. Archeolodzy nie mogli wyjść ze zdumienia, Kopali, kiedy nagle ukazała im się twarz Jezusa Chrystusa
  4. Dieta Magdy Gessler podbija Polskę. Schudła w zastraszającym tempie
  5. TVP: Straszna katastrofa lotnicza za granicą! Skrzydło rozcięło dom, pilot wyleciał w powietrze

Źródło: Popularne

Następny artykuł