Czy ciężarna mama przekazuje koronawirusa swojemu dziecku? Chińscy naukowcy znaleźli odpowiedź

Czy ciężarna mama przekazuje koronawirusa swojemu dziecku? Chińscy naukowcy znaleźli odpowiedź Źródło: Unsplash.com Anna Pritchard

Ciąża to trudny okres dla zdrowia kobiety, a szczególnie jeśli wypadła akurat w czasie pandemii koronawirusa. Naukowcy zdecydowali się zbadać, czy wirus przechodzi na dziecko kobiety, która była zarażona.

Ciąża to wyjątkowo stresujący okres. Kobieta martwi się wtedy nie tylko o swoje zdrowie, ale również o zdrowie swojego nienarodzonego dziecka, a jak wiadomo, stres w tym stanie nie jest wskazany. Dlatego też kobiety w ciąży wyjątkowo ciężko znoszą pandemię koronawirusa.

Ciąża a koronawirus. Lekarze zbadali zależność

Chińscy naukowcy wykonali dwa badanie na temat skutków koronawirusa na ciążę. W obu przypadkach wykazano, że dziecko nie rodzi się zakażone. Testy zrobione na narodzonych dzieciach czterech kobiet wykazały wynik negatywny. Dzieci rodzą się zdrowe, bez poważnych objawów, choć to nie wyklucza drobnych komplikacji.

Jeden noworodek miał nieduże problemy z oddychaniem. Leczono je w sposób nieinwazyjny, poprzez wentylację mechaniczną. Ponadto drugie dziecko miało na ciele wysypkę, ale znikła ona samoczynnie. Ponadto lekarze twierdzą, że trudno jest stwierdzić, czy te komplikacje były faktycznie związane z COVID-19. Wszystkie dzieci były zdrowe, a matki niedługo później wyzdrowiały.

Naukowcy twierdzą, że koronawirus nie ma emisji pionowej

W poprzednim badaniu wyniki były podobne. Żadne z dzieci ciężarnych kobiet nie było zarażone koronawirusem. Wszystkie z dziewięciu przebadanych przyszły na świat poprzez cesarskie cięcia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeśli chodzi o uniknięcie infekcji spowodowanych transmisją okołoporodową i poporodową, nasi położnicy uważają, że cesarskie cięcie może być bezpieczniejsze - informował dr. Yalan Liu z Huazhong University.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące informacje. Kolejna ofiara śmiertelna, są nowi zakażeni
2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała nagranie

Podobnie było w przypadku poprzednich koronawirusów - SARS i MERS. Nie ma żadnych dowodów na to, że koronawirus rozprzestrzenia się pionowo, czyli z matki na dziecko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Popularny lek przeciwbólowy znacznie pogarsza przebieg koronawirusa. Minister zdrowia zaleca go zupełnie odstawić
  4. Agnieszka Woźniak-Starak nie mogła już dłużej milczeć. Dobitna wiadomość, która nie pozostawia wątpliwości
  5. Po długiej chorobie zmarła 33-letnia Andżelika. Zrozpaczony mąż został sam z siedmiorgiem dzieci
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News