Lekarze myśleli, że to nie możliwe. Urodziła dziecko będąc w śpiączce, teraz prowadzi dramatyczną walkę o zdrowie

Lekarze myśleli, że to nie możliwe. Urodziła dziecko będąc w śpiączce, teraz prowadzi dramatyczną walkę o zdrowie

Ciąża zazwyczaj nie zdarza się w czasie śpiączki. Historia tej kobiety jest jednak niezwykła. Urodziła w bardzo nietypowych okolicznościach, które okazały się mieć fatalne konsekwencje dla jej zdrowia. Dziś musi walczyć o powrót do swojej dawnej formy.

Ciąża tej kobiety na początku przebiegała bez większych problemów. Wszystko zmieniło się, gdy w piątym miesiącu stała się uczestniczką wypadku drogowego. W skutek doznanych obrażeń zapadła w śpiączkę i choć dla niektórych to było zaskakujące, płód przeżył. Nikt nie był do końca pewny, jak będzie wyglądać reszta ciąży, a tym bardziej poród. Prawda okazała się zaskakująca.

Lekarze uznali, że ciąża i śpiączka się nie wykluczają. Podjęli decyzję

Przypadek Czeszki Veroniki jest zdumiewająco rzadki. Od kiedy kobieta zapadła w śpiączkę to głównie od zdania lekarzy zależało, co się stanie z dzieckiem. Ci uznali, że skoro płód żyje, można dalej podtrzymywać ciążę. Tak tez zrobiono, a po trzech miesiącach podjęto decyzję o cesarskim cięciu. Na świat przyszedł zdrowy chłopiec, którego nazwano Daniel.

- To, że przyszła matka jest w śpiączce, w sensie braku świadomości, nie przeszkadza prawidłowemu rozwojowi ciąży - potwierdza Maciej Piróg z kliniki "Budzik".

Przyszła mama zamieniła się w "żywy inkubator", który musiał być pod stałym nadzorem specjalistów. Nadzór ekspertów pozwolił korygować organizm Veroniki tak, aby dziecko miało optymalne warunki do rozwoju wewnątrz macicy. Taka ciąża to wyzwanie nie tylko dla doktorów, ale przede wszystkim dla matki i dziecka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po urodzeniu kobieta wybudziła się ze śpiączki. Teraz walczy o zdrowie

Pięć miesięcy po urodzeniu Daniela, 36-latka wybudziła się ze śpiączki. Gdy dowiedziała się, że jej dziecko jest całe i zdrowe, była bardzo szczęśliwa. Uważa, że to prawdziwy cud.

- Narodziny Daniela to był cud. Pamiętam, gdy zobaczyłam go pierwszy raz, tak świadomie. Był taki słodki - powiedziała.

Ona, niestety, ma się o wiele gorzej. Musi na nowo nauczyć się chodzić i funkcjonować, aby móc w pełni zająć się synkiem. Proces rehabilitacji będzie bardzo długi oraz żmudny, jednak Veronica cieszy się z każdego małego kroczku, jaki uda się jej postawić. Podobnie jest z mową - mama chłopca jak na razie wysławia się z trudem, jednak praca z logopedą z pewnością przyniesie rewelacyjne skutki. Taką nadzieję ma przynajmniej mama Daniela oraz jej najbliżsi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. W każdej chwili mogą CAŁKOWICIE odebrać Ci 500 plus. Wiadomo już, kto je straci
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Robert Lewandowski przywalił z kopa we flaszkę i wyzwał znanego piłkarza. Nagranie trafiło do sieci

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News